Trwa ładowanie...
d2631m1

Lentex złożył ponownie ofertę wiążącą na zakup Gamratu

...

Share
d2631m1

29.09. Warszawa (PAP) - Zakłady Lentex złożyły zaktualizowaną ofertę wiążącą na zakup od Skarbu Państwa Zakładów Tworzyw Sztucznych "Gamrat" - podał Lentex w komunikacie.

"W związku z trwającym procesem prywatyzacji Spółki Zakłady Tworzyw Sztucznych "Gamrat" S.A. z siedzibą w Jaśle i złożeniem w dniu 24.09.2010 r. przez LERG S.A. z siedzibą w Pustkowie-Osiedlu oferty cenowej, Zakłady "Lentex" S.A. złożyły w dniu 28.09.2010 r. ofertę wiążącą na zakup 85 proc. akcji "Gamrat" S.A." - napisano w komunikacie Lenteksu.

Spółka dodała, że oferta zawiera także wyjaśnienie pozycji i stanowiska negocjacyjnego.

Już raz Lentex złożył ofertę wiążącą na zakup Gamratu. Z końcem maja firma dostała od MSP czterotygodniową wyłączność na negocjacje w sprawie kupna spółki, jednak strony nie doszły do porozumienia.

d2631m1

Resort zwrócił się wtedy do inwestorów wpisanych na tzw. listę rezerwową, czyli LERG S.A. i Gerflor SAS, o przystąpienie do negocjacji równoległych.

Kilka dni temu pisemną ofertę cenową na Gamrat złożył LERG.

MSP planuje sprzedać akcje stanowiące 85 proc. kapitału akcyjnego Gamratu.

Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest produkcja i sprzedaż wyrobów z tworzyw sztucznych (z PVC i PE) dla potrzeb budownictwa (profile dachowe, wykładziny, systemy rurowe, folie).

Gamrat ma 20 proc. udział w rynku systemów rynnowych, 40 proc. udział w wykładzinach obiektowych, w systemach instalacyjnych PVC - 10 proc., a w systemach instalacyjnych PE - 30 proc.

W 2009 roku prywatyzowana spółka miała 195 mln zł przychodów, 21 mln zł EBITDA i 4,1 mln zł zysku netto. (PAP)

pel/ ana/

d2631m1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2631m1
d2631m1