Trwa ładowanie...
dm75u1a

Lentex złożył ponownie ofertę wiążącą na zakup Gamratu

...
Share
dm75u1a

29.09. Warszawa (PAP) - Zakłady Lentex złożyły zaktualizowaną ofertę wiążącą na zakup od Skarbu Państwa Zakładów Tworzyw Sztucznych "Gamrat" - podał Lentex w komunikacie.

"W związku z trwającym procesem prywatyzacji Spółki Zakłady Tworzyw Sztucznych "Gamrat" S.A. z siedzibą w Jaśle i złożeniem w dniu 24.09.2010 r. przez LERG S.A. z siedzibą w Pustkowie-Osiedlu oferty cenowej, Zakłady "Lentex" S.A. złożyły w dniu 28.09.2010 r. ofertę wiążącą na zakup 85 proc. akcji "Gamrat" S.A." - napisano w komunikacie Lenteksu.

Spółka dodała, że oferta zawiera także wyjaśnienie pozycji i stanowiska negocjacyjnego.

dm75u1a

Już raz Lentex złożył ofertę wiążącą na zakup Gamratu. Z końcem maja firma dostała od MSP czterotygodniową wyłączność na negocjacje w sprawie kupna spółki, jednak strony nie doszły do porozumienia.

Resort zwrócił się wtedy do inwestorów wpisanych na tzw. listę rezerwową, czyli LERG S.A. i Gerflor SAS, o przystąpienie do negocjacji równoległych.

Kilka dni temu pisemną ofertę cenową na Gamrat złożył LERG.

MSP planuje sprzedać akcje stanowiące 85 proc. kapitału akcyjnego Gamratu.

dm75u1a

Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest produkcja i sprzedaż wyrobów z tworzyw sztucznych (z PVC i PE) dla potrzeb budownictwa (profile dachowe, wykładziny, systemy rurowe, folie).

Gamrat ma 20 proc. udział w rynku systemów rynnowych, 40 proc. udział w wykładzinach obiektowych, w systemach instalacyjnych PVC - 10 proc., a w systemach instalacyjnych PE - 30 proc.

W 2009 roku prywatyzowana spółka miała 195 mln zł przychodów, 21 mln zł EBITDA i 4,1 mln zł zysku netto. (PAP)

pel/ ana/

dm75u1a

Podziel się opinią

Share
dm75u1a
dm75u1a