Trwa ładowanie...
d4mg85y
d4mg85y
IAR
1

Lepsze kontakty gospodarcze z Rosją

W gospodarczych kontaktach Polski z Rosją następuje ocieplenie - ocenia Sekretarz Generalny Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.
Share
d4mg85y

Dodaje, że nasze stosunki gospodarcze zawsze zależały od kontaktów politycznych, a wizyta szefa MSZ Radosława Sikorskiego w Moskwie może przyczynić się do ich poprawy.

Sekretarz Generalny Krajowej Izby Gospodarczej zauważa, że w ciągu kilku ostatnich lat obroty towarowe między naszymi krajami rosły. Nadal mamy jednak duże, ujemne saldo w handlu. Wynika to z faktu, że Rosja jest głównym dostarczycielem ropy i gazu do Polski.

Jego zdaniem Marka jest jeszcze sporo problemów do rozwiązania we wzajemnych kontaktach gospodarczych. Na przykład kwestia ochrony własności intelektualnej w Rosji. Zdarza się bowiem, że towary polskich firm są tam podrabiane. Zdaniem Sekretarza Generalnego KIG-u Rosja nadal stosuje skomplikowane procedury przy dopuszczaniu zagranicznych firm do swojego rynku.

Ekspert zaznacza, że polscy i rosyjscy przedsiębiorcy chętnie ze sobą współpracują. Dodaje, że politycy powinni zająć się usuwaniem barier stojących im na przeszkodzie.

d4mg85y

Podziel się opinią

Share
d4mg85y
d4mg85y