Trwa ładowanie...
d3ji472

Libra Capital kupiła bułgarską spółkę z projektami OZE za 14,85 mln zł

05.04. Warszawa (PAP) - Libra Capital kupiła za 14,85 mln zł 100 proc. akcji bułgarskiej spółki prowadzącej projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii - poinformowała Libra w...

Share
d3ji472

05.04. Warszawa (PAP) - Libra Capital kupiła za 14,85 mln zł 100 proc. akcji bułgarskiej spółki prowadzącej projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii - poinformowała Libra w komunikacie.

"Zarząd Libra Capital wskazuje, że ekonomicznym celem nabycia akcji spółki było nabycie praw do projektów realizowanych przez spółkę w obszarze wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, w tym w szczególności projektu Markova Mogila - park wiatrowy do 60 MW (sześćdziesiąt megawatów) i park solarny do 5 MW (pięć megawatów)" - podała spółka w komunikacie.

Dodano, że sytuacja finansowa bułgarskiej spółki jest korzystna, nie posiada ona kredytów ani wymagalnych zobowiązań bilansowych i pozabilansowych, kapitały własne spółki są dodatnie a aktywa znacznie przewyższają wartość zobowiązań.

W komunikacie Libra Capital poinformowała również, że przejęta spółka posiada umowy na obsługę innych projektów z obszaru OZE, realizowanych przez zewnętrzne podmioty, z której spodziewane wpływy w okresie roku mogą wynieść ponad 2 mln złotych.

Libra Capital pokryła zakup ze środków własnych. (PAP)

kuc/ asa/

d3ji472

Podziel się opinią

Share
d3ji472
d3ji472