ycipk-2grs7l
Lidl
+1

Lidl deklaruje, że będzie bardziej eko. Rezygnuje z plastiku

W 2025 r. Lidl będzie zużywał 20 proc. mniej plastiku w opakowaniach marek własnych niż w tym momencie. Dodatkowo dyskont zapewnił, że do tego czasu plastikowe opakowania marek własnych będą zdatne do recyklingu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lidl Plus: nowa aplikacja będzie dostępna już 15 marca 2019. To wstęp do sprzedaży online
Lidl Plus: nowa aplikacja będzie dostępna już 15 marca 2019. To wstęp do sprzedaży online (Wikimedia Commons CC BY-SA)
ycipk-2grs7l

Od początku tego roku Lidl zmniejszył zużycie plastiku o 800 ton. Lżejsze butelki i opakowania na mięso, sprzedaż warzyw i owoców luzem bądź pakowanie ich w opakowania biodegradowalne to tylko niektóre z rozwiań mających pomóc w redukcji platiku.

Kolejną zmianą, dzięki której sklepy zredukują ilość zużytego plastiku (około 140 ton), jest zrezygnowanie z plastikowych naczyń jednorazowych. Mimo że zakaz sprzedaży jednorazowej, plastikowej zastawy będzie obowiązywał od 2021 roku, Lidl zdecydował się wprowadzić go 2 lata wcześniej.

Lidl Belgium na początku sierpnia wprowadził torby-siatki, a Lidl Ireland ogłosił plany wprowadzenia "zielonych toreb" we wrześniu. Wciąż nie wiadomo, czy nasz kraj zdecyduje się na taki krok.

ycipk-2grs7l

W trend "zero waste" wpisuje się w Polsce Carrefour, który w ostatnim czasie do swoich placówek wprowadził możliwość zakupu produktów na wagę do własnych opakowań.

oprac. Oliwia Felczerek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2grs7l
Polub WP Finanse
ycipk-2grs7l
ycipk-2grs7l
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2grs7l