Trwa ładowanie...

Lidl wycofuje ze sprzedaży produkt. Przez brak informacji o alergenach na etykiecie

Niemiecka sieć wycofała lody marki Häagen-Dazs o smaku Strawberry Cheescake. Jest to następstwo wykrycia braku informacji na etykiecie o wszystkich alergenach. Klienci mają też prawo do darmowego zwrotu produktu w każdym punkcie Lidla.

Share
Lidl wycofuje ze sprzedaży produkt. Przez brak informacji o alergenach na etykiecie
Źródło: iStock.com
d47yr4b

Sieć Lidl informuje na swojej stronie internetowej, że wycofane zostały lody Häagen-Dazs o smaku Strawberry Cheesecake. Chodzi konkretnie o produkt o pojemności 460 ml z datą minimalnej trwałości 11.06.2020.

Jak podaje firma, w fabryce doszło do pomyłki. Pudełka lodów Häagen-Dazs, które miały być o smaku Strawberry Cheescake, otrzymały etykietę smaku Strawberries & Cream.

d47yr4b

Jest to o tyle istotne, że przez tę pomyłkę klienci nie otrzymali właściwej informacji o składzie, a także o alergenach zawartych w lodach. Na pomylonej etykiecie nie ma bowiem informacji m.in. o obecności glutenu.

Twórca sukcesu Wiedźmina o swoim nowym biznesie. "Telefon na korbkę"

"Klienci z nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu i zastosować się do komunikatu, ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem" - czytamy w komunikacie na stronie Lidla. Jednocześnie sieć zapewnia, że lody "nie stwarzają ryzyka" dla osób tolerujących gluten.

Firma zapewniła również wszystkim nabywcom prawo do bezpłatnego zwrotu. Dokonać go możemy w każdym punkcie sieci.

Lidl wskazał również, że pozostałe produkty marki Häagen-Dazs nie są objęte wycofaniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47yr4b

Podziel się opinią

Share
d47yr4b
d47yr4b