Trwa ładowanie...

Zarobki w Biedronce w górę, ale i tak początkujący kasjer więcej zarobi w Lidlu

Pracownicy Biedronki zarobią w 2020 r. do 350 zł brutto więcej. Sieć zmniejszy tym samym swój dystans do siatki płac w drugim najpopularniejszym dyskoncie, Lidlu.

Zarobki w Biedronce w górę, ale i tak początkujący kasjer więcej zarobi w LidluŹródło: PAP, fot: Wojciech Pacewicz
d1h9cwv
d1h9cwv

Kilka dni temu Biedronka ogłosiła plan podwyżek dla zatrudnionych w sklepach. Podwyżki dla sprzedawców-kasjerów, kasjerów i pracowników sklepów wyniosą od 100 do 350 zł brutto miesięcznie. Tym samym od stycznia 2020 r. osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogły zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3050 zł do 3200 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecności- czytamy w serwisie "Wiadomości Handlowe".

- Wynagrodzenia pracowników sieci Biedronka będą wyższe od stycznia 2020 r. Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, podnosi je o 100-350 zł brutto miesięcznie w sklepach należących do sieci oraz o 150-500 zł w centrach dystrybucyjnych. Styczniowe podwyżki otrzyma niemal 57 tys. osób, przede wszystkim ze stażem pracy do pięciu lat, spośród wszystkich 67 tys. zatrudnionych przez największego prywatnego pracodawcę w Polsce - napisała firma w komunikacie.

W sklepach Lidl nowy pracownik zaczyna pracę z kwotą od 3100 do 3850 zł brutto.

Obejrzyj: Wiedza Polaków na temat IKE. Dlaczego nie myślimy o swojej emeryturze?

Poza miesięcznym wynagrodzeniem, pracownicy sklepów Biedronki mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. W przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce, wysokość miesięcznych zarobków od stycznia 2020 r. wyniesie od 3200 zł w mniejszych miejscowościach do 3650 zł brutto w największych miastach. Ponadto przewidziane są dla nich miesięczne premie uznaniowe uwzględniające wyniki sklepu i jakość obsługi. Ten dodatek do wynagrodzenia również w ramach podwyżek rośnie i od stycznia wyniesie do 270 zł brutto (do tej pory było to 200 zł brutto).

A jak jest w Lidlu? Po około dwóch latach comiesięczne wynagrodzenie pracownika sklepu wzrasta do 3450 zł brutto w małych miejscowościach i do 4350 zł brutto w dużych miastach.

d1h9cwv

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zatrudnia ponad 67 tys. osób. To znacznie więcej niż Lidl, który zarządza 17 561 pracownikami posiadającymi umowę o pracę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h9cwv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h9cwv