Trwa ładowanie...

Lidl zacieśnia współpracę z Kolporterem. Blisko 50 sklepów zmieni się jeszcze w tym roku

W wybranych Lidlach kupisz już nie tylko artykuły spożywcze, ubrania czy akcesoria dla majsterkowiczów. Są takie, w których dostaniesz także gazety i kupony Lotto. Wkrótce sklepów z salonikami Kolportera ma być dużo więcej.

Lidl zacieśnia współpracę z Kolporterem. Blisko 50 sklepów zmieni się jeszcze w tym rokuŹródło: Kolporter, fot: mat. prasowe
d4a9fvt
d4a9fvt

Współpraca Lidla i Kolportera rozpoczęła się 4 lata temu. kiedy powstał pierwszy salonik prasowy w dyskoncie. Od tamtej pory trudno mówić o zdecydowanej ekspansji, bo sklepów z dodatkowym asortymentem do początku 2018 r. uruchomiono 20. Teraz ich powstawanie ma zdecydowanie przyspieszyć.

– Pierwszy salonik w Lidlu uruchomiliśmy jeszcze w 2014 r. W kolejnych latach staraliśmy się wypracować maksymalnie efektywną, a przede wszystkim użyteczną dla klientów formułę współpracy. Po latach testów mamy opracowany model, w którym kupujący będzie mógł skorzystać w jednym miejscu z większej oferty produktów i usług, bez utraty dotychczasowego komfortu zakupów - mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

Do końca 2018 r. saloniki mają się pojawić jeszcze w 47 Lidlach. Oprócz kupna prasy, klienci mogą w nich chociażby opłacić rachunki, zrealizować zakłady Lotto, czy opracować trasę przejazdu transportem autobusowym, autokarowym i kolejowym oraz nabyć bilety.

d4a9fvt

Zobacz także: Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

– Podejmujemy szereg dalszych działań, aby nasza współpraca rozwinęła się jeszcze bardziej – pod względem ilości wspólnych punktów, ale też synergicznego rozwoju asortymentu produktów i usług – dodaje Dariusz Materek.

Lidl posiada obecnie w Polsce już ponad 600 sklepów. Sieć saloników Kolportera – największego dystrybutora prasy w Polsce – to obecnie ok. 900 punktów.

d4a9fvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a9fvt