Trwa ładowanie...

Łódzki radny zatrudnia na czarno? Nie chce komentować sprawy

Łódzki radny PO został oskarżony o zatrudnienie dwóch kobiet na czarno. Bartosz Domaszewicz zaprzeczył. Poinformował, że to nie jego firma, a przedsiębiorstwo jego matki. Związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza w Łodzi broni dwóch kobiet. Radnego broni szef radnych PO w Łodzi i zarzuca, że sprawa jest polityczna.

Związki zawodowe zarzucają radnemu PO zatrudnianie bez umowy Związki zawodowe zarzucają radnemu PO zatrudnianie bez umowy Źródło: Adobe Stock, fot: ©Shi - stock.adobe.com
d46u50z
d46u50z

Związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza poinformował, że dwie pracownice firmy sprzątającej zarzuciły wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Łodzi Bartoszowi Domaszewiczowi, że zatrudniał je bez umowy. Radny Platformy Obywatelskiej nie chce komentować sprawy.

Łódzki radny zatrudniał na czarno?

W łódzkich mediach pojawiły się wypowiedzi dwóch pracownic firmy sprzątającej, które zarzuciły radnemu, że zatrudniał je bez umowy. Bartosz Domaszewicz zaprzeczył. Poinformował, że to nie jego firma, a przedsiębiorstwo jego matki.

Inicjatywa Pracownicza w Łodzi broni kobiet, które miała pracować bez umowy. Na oficjalnym profilu społecznościowym związku zawodowego umieszczono specjalny komunikat w tej sprawie.

"Afera pracownicza w Radzie Miasta Łodzi! Pracowniczki twierdzą, że Bartosz Domaszewicz zatrudniał je bez umowy i nie wypłacał pensji" - napisano. "Na pytanie o umowę, odpowiadał, że będzie później. Możliwe, że po prostu stosował taki model biznesowy, polegający na zwabianiu potencjalnych pracownic, spławianiu ich i na wyzysku. W dodatku wyzysku w czystym tego słowa znaczeniu" - podano na profilu IP.

Radni PO nie chcą komentować sprawy

Wiceprzewodniczący łódzkiej rady miejskiej Bartosz Domaszewicz nie chciał rozmawiać o zarzutach pracownic firmy sprzątającej i komentować całej sprawy.

d46u50z

Przewodniczący klubu radnych PO w Łodzi Mateusz Walasek podkreślił, że nie zna sprawy. Po opisaniu sprawy przez PAP radny powiedział, że firma matki Domaszewicza i firma samego wiceprzewodniczącego to różne podmioty, a sprawa może być wykorzystywana politycznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46u50z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46u50z