Trwa ładowanie...

LOT: żadnych rejsów do poniedziałku do 14.

Polskie Linie Lotnicze LOT odwołuje w sobotę wszystkie swoje rejsy - poinformował PAP rzecznik przewoźnika Jacek Balcer. Niewykluczone, że przewoźnik odwoła rejsy również w niedzielę.

LOT: żadnych rejsów do poniedziałku do 14.Źródło: Boeing
d1ppg8m
d1ppg8m

LOT odwołuje wszystkie swoje rejsy krajowe i zagraniczne do poniedziałku (19 kwietnia 2010), do godziny 14:00 czasu lokalnego - podało biuro prasowe przewoźnika.

Jest to konsekwencją decyzji Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej o kolejnym przedłużeniu zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską i podobnych decyzji podejmowanych przez instytucje odpowiedzialne za ruch powietrzny w innych krajach Europy.

Z prognoz pogody wynika, że szanse na szybką poprawę sytuacji w przestrzeni powietrznej, związanej z obecnością chmury pyłu wulkanicznego w atmosferze, są bardzo mało prawdopodobne. Do poniedziałku do godziny 14:00 żaden samolot LOT–u nie wystartuje ani z lotnisk krajowych ani z zagranicznych. Firma chce z odpowiednim wyprzedzeniem informować pasażerów, którzy zaplanowali podróże w niedzielę oraz z początkiem nadchodzącego tygodnia.

Pasażerowie mogą bezpłatnie dokonywać zmian daty wylotu, należy jednak zwrócić uwagę, że obecnie trudno powiedzieć, jak zmieni się sytuacja pogodowa i kiedy ruch lotniczy zostanie wznowiony.

d1ppg8m

Anulowanie rejsów dotyczy także lotów czarterowych. - LOT jest w ciągłym kontakcie z biurami podróży. Biura zdecydują, co zaproponować swoim klientom, których z przyczyn niezależnych od przewoźnika nie można przewieźć do kraju ani za granicę - wyjaśnił rzecznik PLL LOT Jacek Balcer.

Zobacz zdjęcia

d1ppg8m

Przewoźnik apeluje do pasażerów, by w związku z odwołaniem wszystkich rejsów nie udawali się na lotniska. Ponieważ przeciążone są linie telefoniczne LOT-u, spółka radzi korzystać z aktualizowanej na bieżąco strony internetowej.

Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz poinformował w piątek, że przewoźnik powołał sztab kryzysowy. - Śledzimy, co się dzieje z chmurą. Jesteśmy przygotowani na to, że ta sytuacja będzie się przedłużała do niedzieli wieczorem - mówił Mikosz. Dodał, że w piątek firma odwołała ponad 200 rejsów. Spółka ma 9 samolotów - wraz z załogami - za granicą, które nie powróciły jeszcze do kraju.

Więcej informacji podróżni mogą uzyskać pod nr telefonów:0 801 703 703 (dla telefonów stacjonarnych) oraz 22 1 9572 (dla telefonów komórkowych).

d1ppg8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ppg8m