Trwa ładowanie...
d2sromv

Lotos w styczniu zwiększył przerób ropy o ponad 11 proc. rdr, odnotowując wzrost marży rafineryjnej

16.02. Warszawa (PAP) - Rafineria Grupy Lotos przerobiła w styczniu rekordowe 786 tys. ton ropy naftowej, o ponad 11 proc. więcej niż w styczniu 2011 roku. Zwiększając przerób...
Share
d2sromv

16.02. Warszawa (PAP) - Rafineria Grupy Lotos przerobiła w styczniu rekordowe 786 tys. ton ropy naftowej, o ponad 11 proc. więcej niż w styczniu 2011 roku. Zwiększając przerób spółka wykorzystała poprawę otoczenia makroekonomicznego w segmencie rafineryjnym. W tym okresie Lotos odnotował m.in. wzrost marży rafineryjnej - poinformowała firma w komunikacie.

Większy miesięczny przerób rafinerii związany jest z pełnym wykorzystaniem zdolności przerobowych zakładu, które po realizacji Programu 10+ wynoszą 10,5 mln ton rocznie.

"Zwiększając przerób w styczniu Lotos wykorzystał poprawę otoczenia makroekonomicznego w segmencie rafineryjnym. W tym okresie spółka odnotowała m.in. wzrost marży rafineryjnej. Pozytywny wpływ miało również umocnienie się polskiej waluty, a także popyt na krajowym rynku paliw, kształtujący się na stabilnym poziomie" - napisano w raporcie.

d2sromv

"Nasze instalacje produkcyjne pracowały w styczniu pod bardzo wysokim jak na ten okres obciążeniem, przerobiliśmy ponad 10 proc. ropy więcej w porównaniu do ubiegłego roku. W sumie przerabialiśmy prawie tysiąc sto ton surowca na godzinę" - poinformował cytowany w komunikacie Marek Sokołowski, wiceprezes zarządu.

W III kw. zeszłego roku przerób ropy w należącej do Lotosu rafinerii wyniósł blisko 2,4 mln ton.

Przychody ze sprzedaży Lotosu po trzech kwartałach 2011 roku wyniosły blisko 21 mld zł. W środę na posiedzeniu sejmowej komisji skarbu prezes Lotosu Paweł Olechnowicz informował, że sprzedaż grupy za 2011 rok wyniosła ponad 28 mld zł.

Spółka opublikuje wyniki za IV kw. 2011 roku 23 lutego. (PAP)

morb/ ana/

d2sromv

Podziel się opinią

Share
d2sromv
d2sromv