Trwa ładowanie...

Lotto. Nakręca się kumulacja, będzie kolejny multimilioner

W sobotę nikt nie trafił "szóstki" w Lotto, więc już we wtorek kolejna spora kumulacja. Choć przebić piątkowy rekord gracza z Polski, który zgarnął ponad 193 mln zł w Eurojackpot, jeszcze długo będzie trudno.

Share
Lotto. Nakręca się kumulacja, będzie kolejny multimilioner
Źródło: East News, fot: Karolina Misztal/REPORTER
d1o336w

10 maja padła historyczna wygrana gracza z Polski w losowaniu Eurojackpot - ponad 193 mln zł. Od tej kwoty trzeba będzie zapłacić blisko 20 mln zł podatku, niemniej kwota zwala z nóg.

Tymczasem w sobotę nikt nie skreślił poprawnie sześciu liczb w polskim Lotto. A wytypować trzeba było: 4, 8, 11, 20, 41, 44. Zatem kumulacja rośnie i już w najbliższy wtorek 14 maja do zgarnięcia na kolejnego lottomilionera czeka aż 11 mln zł.

d1o336w

W porównaniu z wygraną w Eurojackpot może wydawać się, że to skromna kwota. Podatek od piątkowej wygranej jest wyższy. Jednak jak wysoko to wygrana można w łatwy sposób zobrazować. Chcąc "wypłacać" sobie z tej puli co miesiąc 25 tys. zł, traktując to jako pensję, wystarczyłoby na ponad 36 lat. Gdyby przyjąć nieco "skromniejszą" wypłatę - 15 tys. zł miesięcznie - 11 mln zł wystarczyłoby już na 61 lat.

Obejrzyj: Lotto przez internet bez rejestracji w kolekturze

Od grudnia kupony można skreślać też przez internet. Że warto potwierdza to wygrana z 27 kwietnia - kolejny polski lottomilioner zgarnął 3 mln 326 tys. 581 zł wysyłając kupon online. Była to pierwsza "szóstka" trafiona przez internet.

Szczególnie po tak gigantycznych wygranych, jak ta z piątku, gry liczbowe zyskują na popularności. Przynajmniej w pierwszych losowaniach po rozbiciu kumulacji u wielu budzi się euforia, inni czekają na kolejną. Jednak wysokie wygrane to łut szczęścia i rzadkość.

d1o336w

Wygrana pierwszego stopnia w Eurojackpot jest historyczna nie tylko ze względu na jej wysokość, przypomnijmy - ponad 193 mln zł. Jest to też pierwsza główna wygrana, odkąd Polacy mogą brać udział w tej europejskiej loterii.

Jedank nigdy wcześniej w historii naszego kraju wygrane nawet nie zbliżyły się do tej kwoty. Poprzedni lotto-rekord padł w 2017 r. w Skrzyszowie. Wygrana pierwszego stopnia w polskim "lotku" dała szczęśliwcowi 36 mln 726 tys. zł. Wcześniej, w maju 2016 r. była jeszcze wyższa kumulacja - niespełna 60 mln zł. Jednak tą wygraną musiały podzielić się aż trzy osoby.

Lotto w Polsce istnieje od 1957 r., czyli od 62 lat na niezmienionych zasadach. W najważniejszej grze trzeba wytypować sześć liczb z zakresu od 1 do 49. Od powstania do 1975 r. gracze typowali w grze Toto-Lotek, wygranymi oprócz pieniędzy były też nagrody rzeczowe. W 1975 r. znika Toto-Lotek, którego zastępuje Duży Lotek. Ten znika w 2009 r., a gra przybiera po prostu nazwę Lotto.

d1o336w

Z kolei Eurojackpot to największa gra liczbowa w Europie. Została założona w 2012 roku i od tego czasu zdążyła wyłonić kilkudziesięciu lottomilionerów. Obecnie bierze w niej udział 17 różnych krajów. Dla Polaków to korzystna gra, bo wygrywa się w euro, co w przeliczeniu na złotówki potęguje wygraną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o336w

Podziel się opinią

Share
d1o336w
d1o336w