Trwa ładowanie...
d2cboqd

Lubuskie/ Nowa inwestycja Kronopolu w Żarach

Firma Kronopol rozpoczęła w Żarach (Lubuskie) budowę zautomatyzowanego magazynu do składowania paneli podłogowych. Koszt inwestycji to ok. 30 mln zł - poinformował rzecznik prasowy Kronopol Sp. z o.o. Jarosław Masina.

Share
d2cboqd

"Nowy magazyn wraz z niezbędną infrastrukturą powstanie w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a jego oddanie jest planowane na trzeci kwartał przyszłego roku. To największa z inwestycji naszej spółki rozpoczęta w 2015 r." - powiedział Masina.

Magazyn będzie składał się z dwóch części: wysokiej - magazynowej oraz niskiej - załadunkowo-rozładunkowej. Pierwsza z części będzie miała wysokość 10-piętrowego budynku. Do końca tego roku mają zostać zakończone prace ziemne na placu budowy.

Nowy magazyn umożliwi przechowywanie ok. 3 mln m kw. gotowego produktu i będzie w pełni zautomatyzowany - jego obsługą będzie zajmował się system komputerowy.

d2cboqd

Według kierownictwa spółki, pozwoli to nie tylko na zmaksymalizowanie dostępnej przestrzeni, ale na przyspieszenie załadunku i rozładunku samochodów i magazynu. Ponadto będzie mniej szkód, które powstają podczas tradycyjnego przemieszczania produktów gotowych przy pomocy wózków widłowych.

Spółka wskazuje, że nowa inwestycja posiada także wymiar ekologiczny. Zastosowanie rozwiązań bazujących na energii elektrycznej pozwoli na wyeliminowanie ruchu wózków widłowych, co znacząco zmniejszy emisję spalin. Brak wózków zwiększy także poziom bezpieczeństwa na magazynie.

"Budowa automatycznego magazynu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Dziś dobra logistyka jest gwarantem sprawnego serwisu i uzyskania przewagi rynkowej. Nowa inwestycja pozwoli nam na usprawnienie procesu logistycznego" - powiedział dyr. ds. logistyki Kronopol Sp. z o.o. Piotr Kaczmarek.

Kronopol Sp. z o.o. jest liderem na polskim rynku w produkcji płyt i wyrobów drewnopochodnych. Spółka z siedzibą w Żarach jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl).

d2cboqd

Żarski Kronopol rozpoczął działalność w 1994 roku. Obecnie produkuje rocznie około 1,5 mln metrów sześciennych różnego rodzaju płyt drewnopochodnych. Eksportuje swoje wyroby do 50 krajów na wszystkich kontynentach.

W polskich zakładach firmy zatrudnionych jest ponad 1 000 osób. Cała Grupa Krono zatrudnia ponad 4 800 osób w zakładach m.in. w Szwajcarii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie i Rosji.

d2cboqd

Podziel się opinią

Share
d2cboqd
d2cboqd