Trwa ładowanie...
d19ppvx
05-02-2016 14:52

Łukoil sprzedał stacje paliw w Polsce, na Litwie i Łotwie na rzecz AMIC Energy

Warszawa, 05.02.2016 (ISBnews) - Lukoil Europe Holdings - spółka koncernu Łukoil - sprzedał sieć 230 stacji paliw w Polsce, na Litwie i na Łotwie na rzecz AMIC Energy Management, podały firmy.

d19ppvx
d19ppvx

"Decyzja o sprzedaży sieci detalicznej na Litwie, Łotwie i w Polsce została podjęta w ramach programu optymalizacji struktury aktywów detalicznych Lukoil w Europie" - czytamy w komunikacie Lukoil Europe Holdings.

Zgodnie z warunkami umów sprzedaży, sieci stacji na Litwie i Łotwie będą zarządzane przez UAB Luktarna i AS VIADA Baltija, spółki związane z osobami zarządzającymi UAB Lukoil Baltija.

"Ta akwizycja to kolejny znaczący krok w kierunku budowy detalicznej działalności AMIC Energy w Europie Środkowej i Wschodniej. Strategiczne partnerstwo z VIADA i Luktarna stwarza konkurencyjną platformę operacyjną na rynkach bałtyckich i zapewnia cenną lokalną wiedzę ekspercką oraz konkurencyjny zespół menadżerski" - powiedział dyrektor zarządzający AMIC Energy Günter Maier, cytowany w komunikacie spółki.

Strony spodziewają się finalizacji transakcji w II kw. 2016 r. po uzyskaniu zgód organów ochrony konkurencji.

AMIC w 2016 r. zdecyduje o możliwości zmiany marki polskich stacji na "AMIC Energy". Stacje na Litwie i Łotwie przez kolejne pięć lat od transakcji będą nadal funkcjonować pod marką "Lukoil".

AMIC Energy Management GmbH jest firmą inwestycyjną i doradczą, która zarządza projektami z sektora energetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

(ISBnews)

d19ppvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19ppvx