Trwa ładowanie...
d1inbtu
23-03-2016 15:12

LW Bogdanka liczy na rozwiązanie sporu ws. złoża 'Lublin' w tym roku

Warszawa, 23.03.2016 (ISBnews) - Lubelski Węgiel Bogdanka liczy na rozwiązanie sporu w sprawie koncesji na złoża K-6 i K-7 (złoża "Lublin") w tym roku, ale w pierwszej kolejności chce rozpocząć wydobycie na złożu Ostrów, poinformował prezes Zbigniew Stopa.

d1inbtu
d1inbtu

"Liczymy na rozwiązanie sporu w tym roku, aczkolwiek w pierwszej kolejności planujemy rozpocząć wydobycie w Ostrowie" - powiedział Stopa podczas czatu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII).

"Spółka posiada obecnie koncesje na rozpoznanie w obszarach Ostrów i Orzechów. Planujemy szybkie przekształcenie tych koncesji w koncesje wydobywcze. Obszar Ostrów jest nawet bardziej perspektywiczny niż K-6, K-7, ale oczywiście dalej chcemy pozyskać koncesję wydobywczą w tym obszarze" - wskazał także prezes.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (WSA) oddalił niedawno skargę LW Bogdanka na niekorzystne dla niej decyzje ministra środowiska dotyczące przyszłości złoża "Lublin" i tym samym potwierdził wyłączne prawo pierwszeństwa przysługujące PD Co - spółce zależnej Prairie Mining Limited - do zawarcia umowy użytkowania górniczego i uzyskania koncesji wydobywczej na złożu K6-K7. Bogdanka zapowiedziała złożenie skargi do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Bogdanka podała w raporcie rocznym, że realizuje koncesję na rozpoznanie złoża w obszarach Ostrów i Orzechów i przygotowuje dokumentację potrzebną do uzyskania koncesji wydobywczej na tych obszarach.

LW Bogdanka miała na koniec 2015 r. 14,4% udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 22,5% w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d1inbtu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1inbtu