Trwa ładowanie...
d4f1ixo

Mabion chce pozyskać z oferty publicznej około 38,4 mln zł

05.03. Warszawa (PAP) - Mabion, notowana na rynku NewConnect spółka biotechnologiczna, zamierza pozyskać około 38,4 mln zł z oferty publicznej, która będzie towarzyszyła jej...

Share
d4f1ixo

05.03. Warszawa (PAP) - Mabion, notowana na rynku NewConnect spółka biotechnologiczna, zamierza pozyskać około 38,4 mln zł z oferty publicznej, która będzie towarzyszyła jej przenosinom na główny parkiet warszawskiej giełdy - podał Mabion w prospekcie emisyjnym.

Mabion chce wykorzystać wpływy z oferty do sfinansowania badań klinicznych leku MabionCD20 (co pochłonąć ma 19 mln zł), na budowę kompleksu naukowo-przemysłowego w Konstantynowie Łódzkim (15 mln zł) oraz na sfinansowanie badań leku MabionHER2(około 4,4 mln zł).

W prospekcie zarząd Mabionu poinformował, że zamierza rekomendować akcjonariuszom zatrzymanie zysku za lata 2012-2013 r.

d4f1ixo

"W chwili obecnej spółka znajduje się na etapie rozwoju, w którym celowe wydaje się zatrzymanie większości zysku w spółce" - napisano w dokumencie.

Główni akcjonariusze spółki zobowiązali się przy okazji oferty do niesprzedawania posiadanych akcji Mabionu do 31 maja 2013 roku.

Oferta publiczna dotyczy 2,6 mln akcji serii J. Spółka ubiega się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii D, H, I i J oraz praw do akcji serii J.

W transzy instytucjonalnej spółka zaoferuje 2,1 mln akcji serii J a w transzy detalicznej 0,5 mln walorów.

d4f1ixo

Mabion opublikuje cenę maksymalną akcji w ofercie do 13 marca, po czym 14 marca ruszyć ma proces budowania księgi popytu i tego samego dnia spółka planuje podać ostateczną cenę akcji. Przyjmowanie zapisów w transzy detalicznej ma trwać od 15 do 18 marca, a w części skierowanej do instytucji od 25 do 25 marca. Przydział oferowanych akcji ma nastąpić do 27 marca.

Oferującym w ofercie Mabionu jest Mercurius Dom Maklerski.

W kwietniu 2012 r. NWZ Mabionu uchwaliło przeniesienie notowań z NewConnect na rynek regulowany GPW oraz ofertę publiczną o wartości około 40 mln zł. (PAP)

kuc/ jow/

d4f1ixo

Podziel się opinią

Share
d4f1ixo
d4f1ixo