Trwa ładowanie...
d2uebwb

Mabion przydzielił wszystkie oferowane akcje, pozyskał 39 mln zł

25.03. Warszawa (PAP) - Mabion przydzielił wszystkie oferowane akcje i pozyskał z emisji 39 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. W ramach book buildingu inwestorzy...

Share
d2uebwb

25.03. Warszawa (PAP) - Mabion przydzielił wszystkie oferowane akcje i pozyskał z emisji 39 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. W ramach book buildingu inwestorzy złożyli deklaracje zainteresowania na prawie 3,5 mln akcji, popyt w transzy instytucjonalnej został zredukowany o jedną trzecią.

Oferta publiczna obejmowała 2,6 mln akcji serii J. W transzy instytucjonalnej spółka oferowała 2,1 mln akcji serii J, a w transzy detalicznej 0,5 mln walorów.

Cena emisyjna wyniosła 15 zł.

"Cena emisyjna została ustalona przez spółkę z niewielkim, 4 proc. dyskontem w stosunku do ceny rynkowej w dniu zamknięcia książki popytu. Potwierdza to wiarę inwestorów w istotny wzrost wartości rynkowej Mabionu w perspektywie spodziewanej daty rejestracji pierwszego z leków. Zapisy na akcje złożyło kilkanaście renomowanych na polskim rynku instytucji finansowych, w tym Otwarte Fundusze Emerytalne i Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Intencją Mabionu było pozyskanie 40 mln zł, stąd zamknięcie oferty publicznej na poziomie 39 mln zł uznajemy za pełne zrealizowanie założeń, zwłaszcza w tak niepewnym otoczeniu makroekonomicznym, jakie obserwujemy obecnie w Polsce" - powiedział cytowany w komunikacie Michał Kowalczewski, prezes Mercurius DM, oferującego akcje Mabionu.

d2uebwb

Spółka chce wykorzystać wpływy z oferty do sfinansowania badań klinicznych leku MabionCD20 (co pochłonąć ma 19 mln zł), na budowę kompleksu naukowo-przemysłowego w Konstantynowie Łódzkim (15 mln zł) oraz na sfinansowanie badań leku MabionHER2 (około 4,4 mln zł).

Biotechnologiczna spółka Mabion notowana jest na rynku NewConnect. Debiut spółki na rynku regulowanym GPW ma nastąpić w kwietniu 2013. (PAP)

pel/ jtt/

d2uebwb

Podziel się opinią

Share
d2uebwb
d2uebwb