Trwa ładowanie...
d19be5t
rząd

MAC: M. Boni spotkał się z komisarzem Johannesem Hahnem (komunikat)

...

Share
d19be5t

15.05. Warszawa - MAC informuje:

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, spotkał się z unijnym komisarzem ds. polityki regionalnej Johannesem Hahnem.

Minister Boni podczas rozmowy z komisarzem Hahnem przedstawił działania polskiego rządu dotyczące części projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działania Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji oraz raport "Polska 2.0 - nowy start dla e-administracji".

Do końca maja Polska przedstawi KE Plan Naprawczy dotyczący tych kwestii. W oparciu o ten Plan, razem z KE powołany zostanie wspólny Zespół Zadaniowy, który oceni narzędzia zaproponowane w Planie Naprawczym. Jest to sytuacja wyjątkowa gdyż takie wspólne zespoły powstają niezmiernie rzadko.

d19be5t

Przy planie naprawczym zostanie także przedstawiony i omówiony nowy model zarządzania CPI i projektami zdrowotnymi.

Od strony formalnej przedstawiony zostanie także zostanie aspekt naprawczy dt. projektu PL.Id - wraz z nakreślonymi założeniami funkcjonalności końcowej projektu. Rozmowy upłynęły w bardzo dobrym klimacie i zrozumieniu złożoności problemu, a także zdecydowanej otwartości na rozwiązanie kwestii formalnych części projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Komisarz Hahn ze zrozumieniem i chęcią otwartego dialogu przyjął przejrzystość z jaką minister Boni podchodzi do złożonego i trudnego problemu jakim są projekty realizowane przez Polskę w ramach cyfryzacji.

Obydwie strony chcą aby do 20 czerwca wypracowane zostały podstawy do decyzji KE w sprawie odwieszenia zamrożonych płatności środków unijnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d19be5t

Podziel się opinią

Share
d19be5t
d19be5t