Trwa ładowanie...
d3f1i97

MAC: min. Boni spotkał się z prawosławnym Metropolitą Krzysztofem (komunikat)

...

Share
d3f1i97

26.06. Warszawa - MAC informuje:

Prace nad zmianą sposobu finansowania Kościołów w Polsce oraz sytuacja Kościoła Prawosławnego w Polsce, Czechach i na Słowacji były tematem spotkania Michała Boniego, ministra administracji i cyfryzacji z prawosławnym Metropolitą Krzysztofem.

Minister Michał Boni oraz Sekretarz Stanu Włodzimierz Karpiński spotkali się z Wielce Błogosławionym, Arcybiskupem Pragi, Metropolitą Ziem Czeskich i Słowacji Krzysztofem - zwierzchnikiem Prawosławnej Cerkwi Ziem Czeskich i Słowacji. W spotkaniu uczestniczyli również Jego Eminencja Metropolita Sawa - Prawosławny Metropolita Warszawski i Całej Polski oraz biskup Joachim i ks. Jan Nowak.

Metropolita Krzysztof poinformował o sytuacji Kościoła Prawosławnego w Czechach i na Słowacji, gdzie Kościoły finansowane są przez Państwo (finansowanie dt. m.in. renowacji i utrzymania sakralnych obiektów zabytków) oraz dodatkowo przez wiernych.

d3f1i97

Minister Boni poinformował o trwających obecnie pracach nad likwidacją Funduszu Kościelnego i zmianami dot. wypracowania nowoczesnego modelu finansowania Kościołów w Polsce. Boni mówił o otwartości i partnerstwie, jakie cechują prace wspólnych komisji i zespołów roboczych Rządu, Kościołów i związków wyznaniowych.

Jego Eminencja Metropolita Sawa - Prawosławny Metropolita Warszawski i Całej Polski poinformował również o sytuacji Kościoła Prawosławnego w Polsce, o jego pracy duszpasterskiej.

Metropolita Krzysztof zaprosił uczestników spotkania na 25-lecie swojego biskupstwa, które przypadnie na maj 2013 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sewa/

d3f1i97

Podziel się opinią

Share
d3f1i97
d3f1i97