Trwa ładowanie...
d2qqphc

MAC: spotkanie Komitetu Honorowego Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych

...

d2qqphc

28.04. Warszawa - MAC informuje:

O priorytetach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w tworzeniu przyjaznych warunków dla powszechnej partycypacji cyfrowej w Polsce - mówił minister Rafał Trzaskowski podczas spotkania Komitetu Honorowego Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, które dziś tj. 28 kwietnia 2014, odbyło się w Pałacu Prezydenckim.

Celem spotkania, współorganizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, była dyskusja nad najistotniejszymi zagadnieniami związanymi z powszechnym i sprzyjającym rozwojowi wykorzystywaniem technologii teleinformatycznych w Polsce.

"W sprawach cyfrowych robimy szybki postęp, co jest doceniane w większym stopniu na świecie niż w naszym kraju. Jednak jest jeszcze duży odsetek ludzi, którzy uważają, że internet do niczego im się nie może przydać."- powiedział Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji podczas swojego wystąpienia. Dodał także, że "Zarządzanie internetem, prywatność w sieci, dostępność, umiejętności cyfrowe to kwestie kluczowe w kontekście rozwoju cywilizacyjnego".

d2qqphc

Minister Rafał Trzaskowski wspomniał również o NETmundialu - globalnym spotkaniu dotyczącym przyszłości sieci, które właśnie zakończyło się w Brazylii. "Polska zaczyna być postrzegana jako duży gracz europejski. Koalicja Polski, Francji, Niemiec i Szwecji w sprawach cyfrowych na konferencji NetMundial w Brazylii była odbierana jak coś naturalnego".

W spotkaniu uczestniczyli miedzy innymi: minister Olgierd Dziekoński, były minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni, Lider Cyfryzacji Włodzimierz Marciński, a także inni członkowie Komitetu Honorowego.

Dodatkowe informacje: www.mac.gov.pl, www.umiejetnoscicyfrowe.pl


Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych zostało powołane 3 lipca 2013 r. z inicjatywy Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Lidera Cyfryzacji - w obecności komisarz Neelie Kroes. Inicjatywa jest krajową odpowiedzią na powołanie przez Komisję Europejską Wielkiej Koalicji na rzecz Cyfrowych Miejsc Pracy. Stanowi nieformalne zrzeszenie instytucji, organizacji i firm identyfikujących się z jego celami i działających na rzecz ich realizacji.

d2qqphc

Celem Porozumienia jest inspirowanie i wspieranie działań prowadzących do stałego rozwoju wiedzy i umiejętności cyfrowych oraz medialnych. Członkowie Komitetu to osoby z doświadczeniem także w działalności społecznej - zaproszone do udziału przez ministra cyfryzacji a także przez jego poprzednika. Funkcję przewodniczącego Komitetu sprawuje Michał Boni.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d2qqphc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qqphc