Trwa ładowanie...
d37s1cn

MAC ws. jednolitego rynku cyfrowego (komunikat)

...

d37s1cn

02.10. Warszawa - MAC informuje:

Ochrona danych osobowych, pakiet "Łączność na całym kontynencie", w tym dalsze obniżanie roamingu, zmniejszenie stawek VAT na e-booki i promocja otwartego dostępu - to tematy, którymi zdaniem Polski zająć powinna się Rada Europejska (czyli spotkanie szefów i głów państw, podczas którego podejmowane są strategiczne decyzje co do działań UE) na najbliższym spotkaniu.

- Październikowa Rada Europejska powinna być krokiem milowym w kierunku urzeczywistnienia jednolitego rynku cyfrowego i dać impuls projektom, które są kluczowe dla zrealizowania cyfrowej Europy - uważa minister Michał Boni.

Chcemy, aby obok cyklicznego przeglądu Europejskiej Agendy Cyfrowej szczególną uwagę zwrócono na ochronę danych osobowych, pakiet "Łączność na całym kontynencie", w tym w szczególności rozwiązania pro-konsumenckie mające na celu dalsze obniżanie roamingu, zmniejszenie stawek VAT na e-booki oraz promocję otwartego dostępu i dostępności treści cyfrowych.

d37s1cn

- Naszym zdaniem, to w tych obszarach Rada Europejska powinna dać jasny sygnał, że Europa jest gotowa do działań - przekonuje Boni.

Dlatego Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przygotowało tzw. non-paper o sprawach cyfrowych na Radę Europejską 24-25 października 2013 r. - czyli syntetyczny dokument będący wyrazem naszych priorytetów na Radę. Projekt ten mówi o polskich propozycjach działań dla Europy w tych czterech obszarach. Teraz ten dokument trafi do naszych europejskich kolegów. Będziemy szukać jak najszerszego poparcia dla naszych propozycji.

Projekt jest dostępny na stronie internetowej ministerstwa mac.gov.pl w wersji polskiej i angielskiej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d37s1cn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37s1cn