Trwa ładowanie...
d27919a

Magna Polonia chce od Emitela 185 mln zł, Emitel ocenia roszczenia za bezpodstawne

06.12. Warszawa (PAP) - Magna Polonia złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Emitelowi o zapłatę 185 mln zł w związku z roszczeniami dotyczącymi transakcji zbycia...

Share
d27919a

06.12. Warszawa (PAP) - Magna Polonia złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Emitelowi o zapłatę 185 mln zł w związku z roszczeniami dotyczącymi transakcji zbycia na rzecz Emitela właściciela Info-TV-Operatora - podała spółka w komunikacie. Emitel uważa, że te roszczenia są bezpodstawne.

W ocenie Magna Polonia przy transakcji zbycia na rzecz Emitela 100 proc. udziałów w kapitale spółki Romford Investments, będącej właścicielem operatora Info-TV-Operator, Emitel naruszył ciążące na nim "zobowiązanie do zachowania poufności, dopuszczając się przy tym czynu nieuczciwej konkurencji".

"Przed podjęciem decyzji o skierowaniu sprawy na drogę sądową, zarząd spółki dopełnił czynności wymaganych umową o zachowaniu poufności z dnia 1 grudnia 2011 r., tj. przystąpił do negocjacji z Emitel w celu ugodowego zakończenia sporu. Propozycje złożone w ramach negocjacji przez Emitel spółka uznała za niesatysfakcjonujące" - napisano w komunikacie Magna Polonia.

d27919a

Spółka zastrzegła w pozwie możliwość rozszerzenia w przyszłości żądania pozwu o dalsze kwoty (w tym związane z korzyściami osiągniętymi przez Emitel w związku ze świadczeniem usług radiodyfuzyjnych w oparciu o multiplex MUX5).

Emitel odpiera zarzuty, oceniając, że roszczenia Magna Polonia są "całkowicie bezpodstawne".

"Roszczenia te zostały podniesione przez Magna Polonia w korespondencji skierowanej do spółki już we wrześniu bieżącego roku i w opinii zarządu Emitela działania te nieprzypadkowo zbiegły się z upublicznieniem informacji na temat rozpoczęcia procesu sprzedaży spółki" - podał Emitel w komunikacie prasowym.

"Emitel nie widzi możliwości zawarcia w sprawie ugody, w związku z czym nie składał nigdy żadnych propozycji ugodowych. Zarząd Emitel oświadcza, że nie zamierza ulegać bezzasadnym żądaniom Magna Polonia i ze spokojem oczekuje na wyrok sądu w powyższej sprawie" - dodano. (PAP)

pel/ ana/

d27919a

Podziel się opinią

Share
d27919a
d27919a