Trwa ładowanie...

Majątek 300 najbogatszych Szwajcarów wzrósł przez ubiegły rok o 10 proc.

Łączny majątek 300 najbogatszych Szwajcarów wynosi obecnie rekordowe 564 mld franków, czyli o 52 mld franków i blisko 10 proc. więcej niż rok wcześniej - poinformował w piątek szwajcarski magazyn ekonomiczny "Bilanz", prowadzący od 25 lat statystykę na ten temat.

Majątek 300 najbogatszych Szwajcarów wzrósł przez ubiegły rok o 10 proc.Źródło: AFP, fot: Spencer Platt
d298rh0
d298rh0

Oznacza to, że w ciągu sześciu lat najzasobniejsi mieszkańcy alpejskiej republiki zdołali przezwyciężyć skutki kryzysu finansowego, który w 2008 roku uszczuplił ich aktywa o 70 mld franków.

Według "Bilanz" w rękach dziesięciu najbogatszych Szwajcarów - lub mówiąc ściślej dziesięciu najbogatszych szwajcarskich rodzin - znajduje się majątek wart 159 mld franków, czyli o 18 mld franków większy niż rok temu.

Podobnie jak przez 11 poprzednich lat listę lokalnych miliarderów otwiera właściciel sieci domów meblowych IKEA, naturalizowany w Szwajcarii Szwed Ingvar Kamprad. Powrócił on niedawno do Szwecji, ale kluczowe pozycje w jego firmach zajmują trzej mający również szwajcarskie paszporty synowie - Peter, Jonas i Mathias. Majątek rodziny szacuje się na 41 do 42 mld franków, co oznacza, że w ciągu ubiegłego roku wzrósł o 3 mld franków. (PAP)

d298rh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d298rh0