Trwa ładowanie...
d79cfwq

Majewski zawieszony w obowiązkach prezesa Kolei Mazowieckich

Prezes Kolei Mazowieckich Jakub Majewski został w poniedziałek zawieszony w pełnieniu obowiązków - poinformowała PAP rzeczniczka przewoźnika Iwona Musiał. Dodała, że rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę, że tymczasowo obowiązki prezesa będzie pełnił członek zarządu Arkadiusz Olewnik.

Share
d79cfwq

Rzeczniczka powiedziała też, że rada nadzorcza nie poinformowała prezesa o przyczynach jego zawieszenia ani o tym, na jak długo został on zawieszony.

Majewski jest prezesem spółki od czerwca br. Wcześniej zasiadał w radach nadzorczych PKP Przewozy Regionalne, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Był też członkiem zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej. W zeszłym tygodniu przedstawił mediom plany restrukturyzacji Kolei Mazowieckich, które zakładały m.in. zmiany w rozkładzie jazdy KM, uruchomienia ekspresów regionalnych i przeprowadzenia kursów angielskiego dla konduktorów i kasjerek.

Ekspert rynku kolejowego, dyrektor w Zespole Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalski uważa, że Majewski mógł zostać odrzucony przez "hermetyczne środowisko kolejowe, które nie toleruje ludzi z zewnątrz", aczkolwiek - jego zdaniem - jest "za wcześnie by mówić, że nie umiał nawiązać dialogu ze związkowcami i mocodawcami".

d79cfwq

- Nie pozwolono mu wypróbować swoich pomysłów na ulepszenie kolei w praktyce. Proponował rozwiązania jak na mentalność kolejarzy rzeczywiście rewolucyjne, wychodzące naprzeciw pasażerowi, a o to na kolei trudno - powiedział Furgalski.

- Moim zdaniem ta decyzja nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, ale wyłącznie polityczne. Koleje Mazowieckie potrzebują restrukturyzacji, którą jak wiem Majewski chciał przeprowadzić. Rada nadzorcza skupiła się na obronie status quo - powiedział PAP prezes Forum Transportu Szynowego Piotr Kazimierowski.

Do momentu nadania depeszy PAP nie udało się uzyskać komentarza przewodniczącego rady nadzorczej Waldemara Kulińskiego.

d79cfwq

Podziel się opinią

Share
d79cfwq
d79cfwq