Trwa ładowanie...
d1ibz9p
06-10-2010 22:55

Małe zmiany na Wall Street, tylko Nasdaq mocniej stracił

Środowa sesja na Wall Street przyniosła uspokojenie po silnych zwyżkach z poprzedniego dnia a do realizacji zysków zachęcały generalnie słabsze od oczekiwań najnowsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Z niepokojem przyjęto też obniżkę ratingu dla Irlandii przez agencję Fitch. Najsłabiej spośród głównych indeksów zachowywał się Nasdaq.

d1ibz9p
d1ibz9p

Pierwsza część środowej sesji na Wall Street przebiegała pod znakiem wzrostów, będących kontynuację silnych zwyżek z poprzedniego dnia. Jednak druga połowa dnia przyniosła pogorszenie nastrojów, a główne indeksy zeszły pod kreskę. W samej końcówce Dow Jones ponownie wyszedł na plus.

Liderami spadków były spółki z sektora nowych technologii. Słabo zachowywały się też telekomy. Zyskiwały natomiast spółki surowcowe, paliwowe i przemysłowe.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 22,93 pkt. (0,21 proc.) do 10.967,20 pkt.

Indeks S&P 500 spadł nieznacznie o 0,78 pkt. (0,07 proc.) i wyniósł na koniec dnia 1.159,96 pkt.

d1ibz9p

Jednak Nasdaq Composite stracił stosunkowo sporo bo 19,17 pkt. (0,80 proc.) i spadł do 2.380,66 pkt.

W firmach w USA ubyło niespodziewanie we wrześniu 39 tys. miejsc pracy - wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services, opublikowanego w środę. Analitycy oceniali, że w amerykańskiej gospodarce we wrześniu przybyło 20 tys. miejsc pracy. Z danych ADP wynika też, że w sierpniu ubyło 10 tys. miejsc pracy.

Nastroje inwestorom popsuła dodatkowo informacja o obniżeniu ratingu kredytowego Irlandii przez agencję Fitch.Długookresowy rating kredytowy Irlandii w zagranicznej i lokalnej walucie został obniżony do A+ z AA-. Perspektywa ratingu jest negatywna. Fitch obniżył równocześnie rating krótkoterminowy tego kraju w zagranicznej walucie do F1 z F1+.

Notowaniom producentów półprzewodników zaszkodziła w środę informacja, że analitycy Morgan Stanley obniżyli swoje rekomendacje dla spółek z tej branży, Altera i Xilinx do "niedoważaj" z "równo z rynkiem".

d1ibz9p

Spadały akcje Texas Instruments, chociaż Credit Suisse podniósł dla nich swoją cenę docelową do 35 z 32 USD.

Mimo lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych lekko zniżkowały papiery Costco. Z kolei gorsze od spodziewanych wyniki nie przeszkodziły we wzroście notowań Monsanto.

Po dobrych wynikach rosły akcje Constellation Brands i Yum Brands.

Ponad 2 proc. w górę poszły akcje General Electric.

Lekko zwyżkowały papiery Johnson & Johnson, który ogłosił zamiary przejęcia za 2,41 mld dolarów firmy Crucell.

d1ibz9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ibz9p