Trwa ładowanie...
d2oimvx

Małopolska kupi pięć pociągów za ponad 91 mln zł

Województwo małopolskie kupi za ponad 91 mln zł pięć elektrycznych pociągów wyprodukowanych przez firmę PESA Bydgoszcz. Samorząd rozstrzygnął przetarg na dostawę tych składów.
Share
d2oimvx

Jak poinformował w czwartek PAP wicemarszałek województwa Roman Ciepiela, w przetargu oferty złożyło dwóch krajowych producentów: PESA Bydgoszcz i NEWAG Nowy Sącz. Oferta nowosądeckiej firmy została odrzucona z przyczyn formalnych.

Firma z Bydgoszczy zaproponowała pociąg elektryczny Acatus 2 o podwyższonym standardzie, wyposażony m.in. w klimatyzację i dysponujący 180 miejscami siedzącymi. Podobne pojazdy obsługują już połączenie Łódź - Warszawa. Pierwszy z zamówionych pociągów trafi na małopolskie tory we wrześniu przyszłego roku. Nowe składy zostaną skierowane na najdłuższe i najbardziej zatłoczone trasy regionalne w Małopolsce.

Samorząd wojewódzki zarezerwował na zakup taboru kolejowego 15 mln euro ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Drugie tyle będzie stanowił wkład własny województwa.

d2oimvx

Podziel się opinią

Share
d2oimvx
d2oimvx