Trwa ładowanie...

Mars rezygnuje z inwestycji w Polsce?

Z powodu opóźnienia urzędniczych decyzji Mars Poland zrezygnował z inwestycji w Polsce, twierdzi "Puls Biznesu".

Share
Mars rezygnuje z inwestycji w Polsce?Źródło: Mars
d395kzb

Spółka Mars Poland zainwestowała w Polsce ponad 775 mln zł. Mogłaby przekroczyć w tym roku miliard złotych, bo zaplanowała dwa kolejne projekty - za 240 mln zł i za 70 mln zł, dzięki którym miało powstać łącznie 140 miejsc pracy - czytamy w "Pulsie Biznesu". Spółka złożyła wniosek o włączenie do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kilkunastu hektarów, na których rozbudowuje swój kompleks produkcyjny.

Jednak z powodu zawieszenia procesów zmian granic strefy Mars Poland zrezygnował z realizacji obu inwestycji w Polsce, twierdzi informator gazety.

- Jeden projekt Marsa, fabryka karmy, będzie zrealizowany w Niemczech, z drugim jeszcze może się udać - mówi inne źródło.

Z kolei sama firma zapewnia, że wszystko jest jak dawniej. "Mars Polska prowadzi działalność w naszym kraju od 1992 r. ciągle inwestując w rozwój biznesu na rynku polskim. Zamierzamy kontynuować nasz zrównoważony rozwój. Liczymy na wsparcie rządu polskiego w realizacji naszych przyszłych inwestycji" - brzmi oświadczenie Mars Poland.

d395kzb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d395kzb
d395kzb