Trwa ładowanie...
dh6aob6

Marvipol kupuje działki na Saskiej Kępie i Powiślu, planuje zakup kolejnych

Warszawa, 28.07.2016 (ISBnews) - Marvipol zawarł umowę przedwstępną kupna nieruchomości zlokalizowanej na Pradze Południe za 16,5 mln zł, poinformowała spółka. Deweloper kupił również działkę na stołecznym Powiślu, płacąc 13,8 mln zł, podano także.

Share
dh6aob6

"Zgodnie ze strategią rozwoju segmentu mieszkaniowego poszukujemy również dobrze zlokalizowanych i skomunikowanych działek pod mniejsze projekty, które będą stanowić uzupełnienie dla naszych obecnych wieloetapowych projektów na Ursynowie i Żeraniu" - powiedział prezes Mariusz Książek, cytowany w komunikacie.

Działka zlokalizowana na Saskiej Kępie ma powierzchnię 0,88 ha. Marvipol planuje zrealizowanie na nieruchomości projektu mieszkalnego o podwyższonym standardzie, w ramach którego powstanie blisko 300 mieszkań i lokali użytkowych. Ostateczna umowa zakupu ma zostać zawarta najpóźniej do końca roku, podano także.

"W ciągu ostatnich 12 miesięcy Grupa Marvipol kupiła, oprócz działek na Powiślu i Saskiej Kępie, jeszcze trzy nieruchomości: na Żeraniu, Ochocie i Bemowie. Na koniec I półrocza 2016 r. wolumen mieszkań i lokali usługowych możliwych do wybudowania na posiadanych przez Grupę działkach przekraczał 2,6 tys. lokali" - czytamy w komunikacie,

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

dh6aob6

Podziel się opinią

Share
dh6aob6
dh6aob6