Trwa ładowanie...
d12ku7o

Marvipol ma potencjał, by przekazać w 2012 r. ok. 400 mieszkań i sprzedać ponad 500 lokali

13.03. Warszawa (PAP) - Marvipol szacuje, że w tym roku ma potencjał, by przekazać klientom ok. 400 mieszkań wobec 121 lokali w roku ubiegłym. Przekazania miałyby miejsce głównie w...

Share
d12ku7o

13.03. Warszawa (PAP) - Marvipol szacuje, że w tym roku ma potencjał, by przekazać klientom ok. 400 mieszkań wobec 121 lokali w roku ubiegłym. Przekazania miałyby miejsce głównie w IV kwartale, kiedy do odbiorców zaczęłyby trafiać lokale z projektu Zielona Italia - poinformował podczas konferencji Andrzej Nizio, prezes dewelopera. Dodał, że spółka chce w 2012 r. utrzymać sprzedaż z roku poprzedniego, kiedy wyniosła ponad 500 lokali.

"W tym roku nasz potencjał przekazań wynosi około 400 mieszkań. Chodzi głównie o lokale z inwestycji przy ul. Bernardyńskiej, które trafią do odbiorców w I kwartale br. oraz mieszkania z projektu Zielona Italia, które częściowo mogą być przekazywane w okresie listopad-grudzień. Nasze plany nie zakładają przekazań w II i III kwartale. Większość mieszkań przekazywanych w tym roku trafi do odbiorców w IV kwartale" - powiedział na konferencji Nizio.

Zaznaczył, że począwszy od IV kwartału 2012 roku powinna nastąpić stabilizacja pod względem ujawniania wyniku z działalności deweloperskiej, ponieważ w każdym kolejnym kwartale spółka będzie przekazywała mieszkania z ukończonych inwestycji.

Nizio poinformował, że Marvipol chce w tym roku utrzymać poziom sprzedaży mieszkań z roku poprzedniego, kiedy spółka sprzedała ok. 520 lokali.

d12ku7o

Na koniec 2011 roku w ofercie dewelopera znajdowało się ponad 870 lokali. Prezes poinformował, że w tym tygodniu zostanie ona uzupełniona o mieszkania z projektu Art Eco przy ul. Powązkowskiej w Warszawie. Tym samym deweloper będzie miał w ofercie ok. 1.200 lokali.

Nizio podał również, że wszystko wskazuje na to, że już w IV kwartale tego roku oferta dewelopera powiększy się o mieszkania z projektu przy ul. Kłobuckiej w Warszawie.

"Inwestycja jest oczywiście podzielona na etapy. Całość zakłada budowę 2.500-3.000 mieszkań. Sprzedaż możemy rozpocząć już w IV kwartale tego roku, ale niewykluczone, że termin ulegnie przesunięciu na I kwartał roku 2013" - skomentował prezes. (PAP)

jow/ jtt/

d12ku7o

Podziel się opinią

Share
d12ku7o
d12ku7o