Trwa ładowanie...
d3xv5ew

Marvipol ogłosi polityki dywidendowe dla obu segmentów jeszcze we wrześniu

Warszawa, 05.09.2016 (ISBnews) - Marvipol ogłosi polityki dywidendowe dla obu przyszłych segmentów jeszcze we wrześniu br., poinformował ISBnews prezes i główny akcjonariusz Mariusz Książek. Także w najbliższych tygodniach spółka chce złożyć prospekt emisyjny.

Share
d3xv5ew

"Jeszcze w tym miesiącu Grupa Marvipol ogłosi polityki dywidendowe dla obu przyszłych segmentów" - zadeklarował Książek w rozmowie z ISBnews.

Zgodnie z jego słowami, Grupa chce kontynuować proces wypłaty dywidendy ze swojej części motoryzacyjnej, rokrocznie zwiększając jej poziom. W 2016 r. Marvipol S.A., po raz pierwszy od debiutu spółki na GPW, zdecydował się na wypłatę dywidendy w wysokości 4,57 mln zł, co stanowiło ok. 25% zysku zrealizowanego właśnie przez część motoryzacyjną.

"Konserwatywnie zakładamy, iż proces podziału i rozpoczęcie notowań obu spółek na rynku głównym GPW zakończy się w I kwartale 2017 r. Chcemy w najbliższych tygodniach złożyć w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny" - powiedział także Książek, dodając, że podziałowi spółki nie będzie towarzyszyła oferta akcji.

d3xv5ew

"Nasze plany rozwojowe nie wymagają pozyskiwania dodatkowego kapitału akcyjnego" - podsumował.

31 sierpnia Marvipol S.A. opublikował plan podziału spółki, zgodnie z którym segment deweloperski grupy zostanie wniesiony do spółki Marvipol Development S.A. w zamian za nowe akcje. Akcjonariusze do każdej akcji Marvipol S.A. otrzymają dodatkowo jedną akcję Marvipol Development. Na potrzeby podziału grupa Marvipol została wyceniona na blisko 600 mln zł, z czego 262,4 mln zł przypada na wnoszony do Marvipol Development segment deweloperski, a 335,1 mln zł - na pozostawiany w Marvipol S.A. segment motoryzacyjny.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d3xv5ew

Podziel się opinią

Share
d3xv5ew
d3xv5ew