Trwa ładowanie...
df5t4dt
df5t4dt

Marvipol przeniesie kolejne projekty logistyczno-magazynowe do MVP Logistics

Warszawa, 15.12.2016 (ISBnews) - Marvipol zdecydował, że po podziale spółki kolejne projekty logistyczno-magazynowe Grupy będą realizowane przez spółkę zależną Projekt011. W celu zapewnienia finansowania spółka ta wyemituje obligacje o łącznej wartości 40 mln zł. Projekt011 zmieni nazwę na MVP Logistics S.A., podał Marvipol.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
df5t4dt

"Rada nadzorcza spółki Projekt 011 - jednostki w 100% zależnej od emitenta, pozytywnie zaopiniowała przedłożony przez zarząd dokument stanowiący strategię działania Projekt011. Strategia ta oparta jest na założeniu, że po dokonaniu podziału emitenta [...] kolejne projekty logistyczno-magazynowe grupy kapitałowej Marvipol S.A. będą realizowane przez Projekt011" - czytamy w komunikacie.
Powyższe jest spowodowane w szczególności potrzebą przejrzystej prezentacji segmentu logistycznego grupy kapitałowej Marvipol S.A, podkreśliła spółka.

Marvipol podał, że w celu zapewnienia finansowania dla Projekt011 akcjonariusze tej spółki podjęło wczoraj uchwałę o emisji obligacji zamiennych na akcje, emitowanych w 3 seriach o łącznej wartości 40 mln zł, przeznaczonych do objęcia przez podmioty należące do grupy Marvipol (w ramach kapitału warunkowego, z wyłączeniem prawa poboru oraz z delegacją ustalenia szczegółowych warunków emisji obligacji na zarząd).

Ponadto akcjonariusze Projekt011 podjęli uchwałę w sprawie zmiany firmy spółki na MVP Logistics S.A., czytamy dalej.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

df5t4dt

Podziel się opinią

Share
df5t4dt
df5t4dt