Trwa ładowanie...
d1r7shn

Mazovia Capital kupiła biurowiec Nova Praga - zmieni nazwę na Mazovia Plaza

Warszawa, 18.05.2016 (ISBnews) - Niemiecki fundusz Spezial-AIF UBS (D) Sector 3 Real Estate Europe sprzedał budynek biurowy Nova Praga w Warszawie spółce Mazovia Capital, poinformowała firma Cushman & Wakefield, która reprezentowała sprzedającego. Biurowiec zmieni nazwę na Mazovia Plaza, podano także. 

Share
d1r7shn

"Firma UBS Real Estate GmbH, działając w charakterze doradcy niemieckiego banku depozytariusza, który zarządza obecnie niemieckim funduszem Spezial-AIF UBS (D) Sector 3 Real Estate Europe, sprzedała budynek biurowy Nova Praga w Warszawie spółce Mazovia Capital" - czytamy w komunikacie.

Sprzedającego reprezentowały firma doradcza Cushman & Wakefield oraz Kancelaria Prawna Magnusson.

"Mazovia Plaza to jeden z niewielu renomowanych budynków biurowych na warszawskiej Pradze, gdzie stopy pustostanów są znacznie niższe niż w Śródmieściu i na Mokotowie. Dzięki współpracy z zespołem inwestycyjnym UBS Real Estate udało nam się znaleźć nowego nabywcę, specjalizującego się w praskich biurowcach i rewitalizacji budynków" - powiedział partner w Cushman & Wakefield Polska Rodian Olsen, cytowany w komunikacie.

Mazovia Plaza to budynek o ok. 6000 m2 powierzchni biurowej, handlowej i magazynowej rozmieszczonej na ośmiu kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Zbudowany w 1952 r. budynek poddano w 2000 r. gruntownej renowacji obejmującej wymianę wszystkich instalacji technicznych - podano również.

d1r7shn

"Warszawska Praga ma wielki potencjał rozwoju dzięki bliskości centrum miasta, uruchomieniu drugiej linii metra oraz otwarciu kampusu Google, a także ożywionej aktywności deweloperów mieszkaniowych i licznym inwestycjom w infrastrukturę. Mazovia Plaza stanie się siedzibą wielu firm, które chętnie otworzą biura w tej niezwykle ciekawej okolicy" - powiedział partner w Mazovia Capital Charles Hartline, również cytowany w komunikacie.

Mazovia Plaza leży na prawym brzegu Wisły przy ulicy Brechta 7.

(ISBnews)

d1r7shn

Podziel się opinią

Share
d1r7shn
d1r7shn