Trwa ładowanie...
d1b6z4o
23-11-2016 07:58

MC ma porozumienie z telekomami na rzecz rozwijania usług on-line

Warszawa, 23.11.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Cyfryzacji (MC) będzie współpracować z firmami telekomunikacyjnymi przy rozwijaniu e-usług w administracji, podał resort. Resort podpisał porozumienie w tej sprawie z przedstawicielami Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) oraz firm telekomunikacyjnych.

d1b6z4o

"Operatorzy telekomunikacyjni, podobnie jak banki, chcieliby uczestniczyć w popularyzacji cyfrowych usług, jakie oferuje administracja publiczna. Pomóc w tym mają m.in. takie mechanizmy, jak Mobile Connect. To rozwiązanie techniczne, które po wdrożeniu może pozwolić na identyfikację obywateli w systemach administracji publicznej za pomocą telefonu. Dzięki temu mechanizmowi obywatel, który ma telefon będzie mógł skorzystać z dostępu do portali lub usług on-line za pomocą indywidualnego hasła (PIN) i dzięki temu na przykład załatwić sprawę urzędową bez wychodzenia z domu" - czytamy w komunikacie.

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska podpisała z przedstawicielami Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) oraz firm telekomunikacyjnych porozumienie dotyczące współdziałania na rzecz rozwoju gospodarki elektronicznej, a w szczególności na rzecz e-usług w administracji publicznej, podano również.

"Zarówno telekomy, PIIT jak i resort cyfryzacji zobowiązały się do współdziałania na rzecz eliminacji barier w obszarze telekomunikacji niezbędnych dla rozwoju e-państwa, w szczególności cyfryzacji procesów administracyjnych, gospodarczych i konsumenckich (zgodnie z rządowym programem 'Od papierowej do cyfrowej Polski')" - czytamy dalej.

Porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji podpisali przedstawiciele operatorów telefonii komórkowej Orange Polska, Polkomtel, T-Mobile Polska, P4.

(ISBnews)

d1b6z4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b6z4o