Trwa ładowanie...
d2sbk1z
11-04-2016 15:45

MCI.EuroVentures wyemitował obligacje na rynku czeskim warte ponad 95 mln zł

Warszawa, 11.04.2016 (ISBnews) - MCI.EuroVentures - fundusz, którego certyfikaty posiada MCI Capital - poprzez swoją spółkę specjalnego przeznaczenia wyemitował obligacje na rynku czeskim o wartości ponad 95 mln zł (600 mln koron czeskich), podał MCI.

d2sbk1z
d2sbk1z

"Obligacje 5-letnie o terminie zapadalności: kwiecień 2021 r. Obligacje są oprocentowane wg rocznej stopy 6M PRIBOR powiększonej o marżę w wysokości 3,8 pkt proc. Cena emisyjna 100,224% oznacza efektywną stawkę 3,75% powiększoną o 6M PRIBOR [4,16 pkt proc. w pierwszym okresie rozliczeniowym - red.]. Obligacje zostały objęte przez inwestorów instytucjonalnych. Agentem emisji była Ceska sporitelna" - czytamy w komunikacie.

To pierwszy taki przypadek pozyskania kapitału na nowe inwestycje przez fundusz MCI.EuroVentures na rynku zagranicznym, podkreślono w informacji.

"Sukces przeprowadzonej emisji obligacji w Czechach pokazuje, że marka MCI cieszy się dużym zaufaniem poza granicami kraju. Kontynuujemy nasze zainteresowanie taką formą pozyskiwania kapitału, obok aktywnie prowadzonej przez MCI Capital TFI sprzedaży certyfikatów inwestycyjnych oraz pozyskiwania środków z giełdy" - powiedział wiceprezes MCI Capital Wojciech Marcińczyk, cytowany w komunikacie.

Jest to największa w historii MCI emisja obligacji, dodatkowo z najdłuższym, 5-letnim, terminem ich zapadalności.

d2sbk1z

"Emisja jest dowodem docenienia nas przez duże instytucje finansowe w regionie. Zarówno skala jak i oprocentowanie instrumentów dłużnych kwalifikuje MCI jako zaufanego partnera. Z operacyjnego punktu widzenia naszej działalności, pozwala nam też myśleć o kolejnych projektach inwestycyjnych w obszarze spółek buy-out'owych w Polsce, oraz regionie CEE" - dodał Marcińczyk.

Pozyskane z emisji środki mogą być wykorzystane do dalszych inwestycji prowadzonych przez fundusz MCI.EuroVentures.

"Sytuację makroekonomiczną w 2016 roku w regionie oceniamy jako sprzyjającą inwestycjom i poszerzaniu portfolio spółek funduszu, w związku z obserwowanym spadkiem wartości wielu przedsiębiorstw. Ma to miejsce szczególnie w Polsce. Stąd cieszy pojawienie się dodatkowych środków na ewentualne zakupy" - powiedział prezes Private Equity Managers - spółki zarządzającej funduszem MCI.EuroVentures - Cezary Smorszczewski, cytowany w komunikacie.

Dodał, że fundusz chce dalej poszerzać obecność w firmach związanych z gospodarką cyfrową, czego dowodem jest ostatnie przejęcie spółki Mobiltek za ponad 100 mln zł oraz zamiar osiągnięcia 33% akcji giełdowego ATM.

MCI Capital jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.

(ISBnews)

d2sbk1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sbk1z