Trwa ładowanie...
d262fjn

MCI: Prognoza 19,75 zł NAV na akcję na koniec roku do zrealizowania

Warszawa, 11.05.2015 (ISBnews) - Prognoza MCI dotycząca 19,75 zł aktywów netto (NAV) na akcję na koniec roku powinna zostać zrealizowana "bez znaczących zaskoczeń", poinformował prezes Cezary Smorszczewski.
Share
d262fjn

"NAV prognozowany na koniec roku to 19,75 zł. Już po pierwszym kwartale br. zrealizowany jest w wysokości 17,22 zł. Prognoza NAV wydaje się do zrealizowania bez znaczących zaskoczeń" - powiedział Smorszczewski podczas konferencji prasowej.

CFO spółki Ewa Ogryczak dodała, że prognoza NAV na akcję na poziomie 19,75 zł to pochodna wyniku ok. 208 mln zł zysku netto.

Smorszczewski poinformował także, że spółka w tym roku nadal będzie emitowała obligacje, zarówno prywatne, jak i publiczne.

d262fjn

"Nie jest wykluczone, że zrobimy emisję obligacji po to, by objąć certyfikaty. Wierzymy we wzrost wartości NAV, co się przekłada na zysk. Nie mamy określonego docelowego długu do equity - w naszym przypadku to 1:7 - zatem skala do zadłużania się jest bardzo duża. Gdybyśmy doszli do 30-40%, a może kiedyś nawet 50% equity, to nadal byłoby to bardzo bezpieczne" - powiedział.

"I kw. był kwartałem bardzo dobrym, II nie będzie gorszy od tego, co prognozujemy. Odzwierciedli udane wyjścia z inwestycji, które miały miejsce w ostatnim czasie" - podsumował prezes.

MCI Management jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.

(ISBnews)

d262fjn

Podziel się opinią

Share
d262fjn
d262fjn