Trwa ładowanie...
d3c9n6c

Medicalgorithmics przeprowadzi emisję obligacji na rozwój produktów i akwizycję

Warszawa, 01.02.2016 (ISBnews) - Medicalgorithmics podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań do emisji obligacji korporacyjnych w celu pozyskania dodatkowego finansowania, niezbędnego m.in. do rozwijania produktów oraz przeprowadzenia planowanego nabycia udziałów spółki Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC, podała spółka.

Share
d3c9n6c

"W celu pozyskania przez spółkę dodatkowego finansowania, niezbędnego m.in. do rozwijania produktów spółki oraz przeprowadzenia planowanego nabycia udziałów spółki Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC (Medi-Lynx) [?], zarząd Medicalgorithmics [?] podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań do emisji obligacji korporacyjnych. Emisja realizowana będzie w ramach programu emisji obligacji. Decyzja spółki w zakresie programu emisji obligacji stanowiła będzie przedmiot odrębnej uchwały zarządu" - czytamy w komunikacie.

Z uwagi na potrzeby kapitałowe spółki zarząd zdecydował o zaprzestaniu lokowania nadwyżek finansowych w instrumenty dłużne oraz o etapowym przedstawianiu do umorzenia części posiadanych certyfikatów funduszu Bezpiecznych Obligacji FIZ w kolejnych okresach, podano również.

W październiku ub.r. Medicalgorithmics zawarł ze spółką Medi-Lynx Monitoring, Inc. warunkową umowę nabycia 75% udziałów w spółce Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC z siedzibą w Plano, Texas, USA za kwotę 34,1 mln USD.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych, właściciel i wytwórca najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca - PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach - w Stanach Zjednoczonych i Azji, dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

(ISBnews)

d3c9n6c

Podziel się opinią

Share
d3c9n6c
d3c9n6c