Trwa ładowanie...
d3s72st
d3s72st

Medicalgorithmics przeprowadzi emisję obligacji na rozwój produktów i akwizycję

Warszawa, 01.02.2016 (ISBnews) - Medicalgorithmics podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań do emisji obligacji korporacyjnych w celu pozyskania dodatkowego finansowania, niezbędnego m.in. do rozwijania produktów oraz przeprowadzenia planowanego nabycia udziałów spółki Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3s72st

"W celu pozyskania przez spółkę dodatkowego finansowania, niezbędnego m.in. do rozwijania produktów spółki oraz przeprowadzenia planowanego nabycia udziałów spółki Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC (Medi-Lynx) [?], zarząd Medicalgorithmics [?] podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań do emisji obligacji korporacyjnych. Emisja realizowana będzie w ramach programu emisji obligacji. Decyzja spółki w zakresie programu emisji obligacji stanowiła będzie przedmiot odrębnej uchwały zarządu" - czytamy w komunikacie.

Z uwagi na potrzeby kapitałowe spółki zarząd zdecydował o zaprzestaniu lokowania nadwyżek finansowych w instrumenty dłużne oraz o etapowym przedstawianiu do umorzenia części posiadanych certyfikatów funduszu Bezpiecznych Obligacji FIZ w kolejnych okresach, podano również.

W październiku ub.r. Medicalgorithmics zawarł ze spółką Medi-Lynx Monitoring, Inc. warunkową umowę nabycia 75% udziałów w spółce Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC z siedzibą w Plano, Texas, USA za kwotę 34,1 mln USD.

d3s72st

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych, właściciel i wytwórca najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca - PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach - w Stanach Zjednoczonych i Azji, dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

(ISBnews)

d3s72st

Podziel się opinią

Share
d3s72st
d3s72st