Trwa ładowanie...
d3lhz4d

MEN ws. programu "Szkoła Przyjazna Rodzinie" (komunikat)

...

d3lhz4d
d3lhz4d

25.03. Warszawa - MEN informuje:

Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska poprosiła mazowieckiego kuratora o zbadanie zasad, na których dyrektorzy szkół z powiatu wołomińskiego, podpisują deklaracje przystąpienia do programu "Szkoła Przyjazna Rodzinie".

Według dochodzących do MEN informacji, certyfikaty "Szkoły Przyjaznej Rodzinie" będzie nadawało Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, ale pod kilkoma warunkami. Szkoła musi korzystać z odpłatnych programów prorodzinnych rekomendowanych przez Centrum.

Musi też uczestniczyć w kosztach przeprowadzenia programu w placówce. Dodatkowo zobowiązuje się w ciągu jednego roku szkolnego do realizacji przynajmniej trzech odpłatnych warsztatów dla uczniów, rodziców uczniów i nauczycieli. Kurator ma wyjaśnić, z jakich pieniędzy szkoła ma to wszystko finansować?. Czy dyrektorzy, podpisując deklaracje przystąpienia do programu, wiedzieli, jaki konkretnie program zaproponują uczniom? Czy Rodzice zostali zapoznani z jego zasadami? W akcję Centrum włączono też podobno samorządy, które mają przygotować wsparcie finansowe dla szkół podejmujących wdrażanie programów i szukać kolejnych chętnych. Na jakich zasadach?

Na te wszystkie pytania minister edukacji narodowej chce pilnie otrzymać odpowiedź.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d3lhz4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lhz4d