Trwa ładowanie...
d4b1nbz
09-03-2017 16:02

Mennica Polska oczekuje efektów finansowych Open Payment System od 2018 r.

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Mennica Polska zakłada, że w tym roku odbędzie się proces ofertowania miastom opracowanego przez spółkę systemu pobierania opłat za przejazdy komunikacją miejską o nazwie "Open Payment System", czego efekty finansowe byłyby widoczne w kolejnych latach, poinformował ISBnews prezes Mennicy Polskiej Grzegorz Zambrzycki.

d4b1nbz
d4b1nbz

"W ub.r. postawiliśmy na zbudowanie 'Open Payment System' do płatności w komunikacji miejskiej. Pilotażowe wdrożenia wypadły bardzo dobrze i obecnie rozpoczynamy rozmowy z miastami. Efektów finansowych oczekujemy od przyszłego roku" - powiedział ISBnews Zambrzycki.

W systemie, który oferuje Mennica Polska nośnikiem biletu jest karta bankomatowa. Spółka zbudowała rozwiązanie serwerowe, które łączy się z serwerami takich operatorów, jak Visa czy MasterCard.

"Mamy grupę miast, z którymi zaczynamy rozmowy o komercyjnym wdrożeniu. Jako, że jest to rozwiązanie software'owe, nie wiąże się z koniecznością ponoszenia istotnych nakładów inwestycyjnych. Znacząco obniża to propozycję cenową dla miast. Pozwoli też wyeliminować m.in. druk biletów jednorazowych" - wskazał prezes Mennicy.

Spodziewa się on w efekcie stabilnego wzrostu segmentu płatniczego grupy w 2017 r. na dotychczasowej bazie. Prezes wskazał też, że Mennica chce sprzedawać ten system operatorsko lub na zamówienie z hardware.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Realizuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Akcje spółki są notowane na GPW od kwietnia 1998 r.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d4b1nbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b1nbz