Trwa ładowanie...
d788nqb
finanse

MF posiada 43 mld zł rezerwy płynnościowej; od XI będzie zmniejszana

...

Share
d788nqb

MF posiada 43 mld zł rezerwy płynnościowej; od XI będzie zmniejszana poprzez ograniczenie podaży oraz wykup obligacji - Marczak z MF. (PAP)

29.10. Warszawa (PAP) - MF, które po październiku sfinansowało 92 proc. potrzeb pożyczkowych na ten rok i ma 43 mld zł rezerwy płynnościowej od listopada będzie ją zmniejszało poprzez ograniczenie podaży oraz wykup obligacji - poinformował Piotr Marczak, dyrektor departamentu długu publicznego Piotr Marczak.

"Na koniec października sfinansowaliśmy 92 proc. całorocznych potrzeb pożyczkowych oraz posiadamy środki złotowe i walutowe o łącznej wartości ok. 43 mld zł. Od listopada będziemy zmniejszać poziom rezerwy płynnościowej zarówno poprzez małą sprzedaż papierów skarbowych, jak i wykup zapadających w listopadzie obligacji" - poinformował Marczak.

"Wartość środków wypłaconych z budżetu na rynek z tytułu wykupu i obsługi długu oraz środków przekazywanych OFE wyniesie w listopadzie do 16,2 mld zł" - dodał.

Marczak dodał, że w listopadzie Polska otrzyma wpływy z dwóch transz kredytów z EBI w kwocie 725 mln euro oraz planuje dokonać wyceny obligacji nominowanych w jenach o wartości ok. 500 mln USD. (PAP)

bg/ map/ ana/

d788nqb

Podziel się opinią

Share
d788nqb
d788nqb