Trwa ładowanie...
d33r03z
pit

MF: rekord e-Deklaracji pobity. Kiedy wpadnie piąty milion? (komunikat)

...

Share
d33r03z

11.04. Warszawa - Ministerstwo Finansów informuje:

Ministerstwo Finansów rozpoczyna dziś akcję "Kiedy wpadnie piąty milion?", zachęcającą do wspólnego medialnego odliczania liczby złożonych deklaracji PIT przez internet. W 2011 roku odliczaliśmy do miliona, potem do dwóch milionów, a w zeszłym roku już do trzech milionów. W tym roku znacznie podnosimy poprzeczkę. Czekamy na pięć milionów!!!

Chociaż składanie deklaracji papierowych wciąż pozostaje najpopularniejszym sposobem rozliczania się podatników, Polacy coraz chętniej rozliczają się przez internet. Rok temu co piąta deklaracja PIT została złożona elektronicznie, natomiast w ciągu 3 miesięcy tego roku - już co trzecia. Polacy już teraz przysłali rekordową liczbę 3 557 208 zeznań za 2013 rok a do końca okresu rozliczeniowego zostało jeszcze 20 dni. Liczba ta obejmuje elektroniczne formularze PIT: 28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT: 16, 16A i 19A. To o prawie 50 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2013 roku.

Liczymy jednak na to, że liczba przesłanych deklaracji PIT przez internet za zeszły rok spełni nasze oczekiwania, bo do systemu e-Deklaracje wciąż wpływają nowe zeznania od podatników rozliczających się w ostatnich dniach. Od dziś Ministerstwo Finansów będzie na stronie głównej www.mf.gov.pl do godz. 11.00 podawać aktualne statystyki czekając na pięciomilionową deklarację.

d33r03z

Przyłącz się do naszej akcji na Facebooku http://www.facebook.com/Szybki.PIT. Polub nasz profil i dołącz do wydarzenia "Przybij piątkę".

Materiał audio do pobrania pod poniższym adresem: http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/dla-mediow/materialy-audio


Aby wypełnić i wysłać zeznanie drogą elektroniczną korzystając z e-Deklaracji wystarczy dostęp do komputera z internetem. To prosty i intuicyjny system, który podpowiada jak uniknąć błędów oraz gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji danymi identyfikacyjnymi podatnika i kwotą przychodu z poprzedniego rocznego zeznania do minimum spada ryzyko, że ktoś się podszyje pod podatnika. Złożone w ten sposób zeznanie dotrze do urzędu skarbowego, a my mamy dowód wysłania PIT. Program generuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). To potwierdzenie wypełnienia obowiązku wobec urzędu skarbowego jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

d33r03z

Na stronie systemu e-Deklaracje www.e-deklaracje.gov.pl oraz na specjalnej stronie akcji informacyjnej MF www.szybkipit.pl pobrać można intuicyjną aplikację e-Deklaracje Desktop (link) lub interaktywne formularze (link) podatkowe oraz instrukcję ich wypełniania i przesłania. Odwiedź też kanał Ministerstwa Finansów na portalu YouTube, gdzie zamieszczone są filmy promujące ten sposób rozliczania się.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d33r03z

Podziel się opinią

Share
d33r03z
d33r03z