Trwa ładowanie...
d44tgk2

MF zaoferuje obligacje za 5-10 mld zł na jedynym przetargu sprzedaży w IV kw.

Warszawa, 30.09.2015 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów zorganizuje w IV kwartale br. tylko jeden standardowy przetarg sprzedaży obligacji hurtowych - 29 października. Ponadto odbędą się przetargi zamiany, podał resort.

Share
d44tgk2

Na przetargu 29 października zostaną zaoferowane obligacje o wartości 5-10 mld zł, zaś ich wybór będzie uzależniony od sytuacji rynkowej, podano w komunikacie.

Na 8 października zaplanowano przetarg zamiany, na którym resort chce odkupić papiery serii DS1015 i OK0116, zapadające odpowiednio w październiku 2015 r. i styczniu 2016 r., podano także.

W komunikacie resort zapowiedział, że w IV kw. br. odbędą się trzy przetargi zamiany - "do odkupu byłyby oferowane obligacje zapadające w październiku 2015 r. oraz w 2016 r." Natomiast dyrektor Departamentu Długu Publicznego w Ministerstwie Finansów Piotr Marczak poinformował o ograniczeniu liczby tych przetargów do dwóch.

d44tgk2

"Ze względu na kalendarz wyborczy i zgromadzone rezerwy środków, po konsultacji z uczestnikami rynku, zmodyfikowaliśmy kalendarz przetargów obligacji w październiku i listopadzie. Zamiast czterech przetargów w tych miesiącach przeprowadzimy trzy, z czego dwa będą przetargami zamiany (8.10 i 19.11), a tylko jeden standardowym przetargiem sprzedaży obligacji. Ten przetarg przeprowadzony zostanie po wyborach i powinien być ostatnim w tym roku przetargiem sprzedaży obligacji (w grudniu planujemy przeprowadzić tylko jeden przetarg zamiany obligacji)" - napisał Marczak w komentarzu do podaży papierów skarbowych.

"'Powyborczy' przetarg umożliwi inwestorom zrolować część środków z wykupu i obsługi obligacji wypływających na rynek 26 października (30,1 mld zł pomniejszone o efekty przetargu zamiany przeprowadzonego w dniu 8 października)" - dodał dyrektor.

W planie podaży na IV kw. resort nadal nie zorganizuje przetargów bonów skarbowych, natomiast minister finansów Mateusz Szczurek zapowiedział w tym tygodniu, że oferty takie zostaną wznowione w przyszłym roku.

(ISBnews)

d44tgk2

Podziel się opinią

Share
d44tgk2
d44tgk2