Trwa ładowanie...
dg3an03

MG ws. wizyty wicepremiera Pawlaka w Szwecji (komunikat)

...

dg3an03
dg3an03

31.08. Warszawa - Ministerstwo Gospodarki informuje:

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak udaje się z wizytą do Sztokholmu. 31 sierpnia 2011 r. spotka się z minister przedsiębiorczości i energetyki Szwecji Maud Olofsson. Będzie również przewodniczył misji gospodarczej polskiego biznesu. Tematem rozmów ministrów obu krajów będzie współpraca w zakresie wspólnej polityki energetycznej, jednolitego systemu patentowego oraz polska prezydencja w Radzie UE.

Ponadto w imieniu polskiej prezydencji wicepremier Pawlak przekaże minister Moud Olofsson zaproszenie na nieformalne spotkanie ministrów energetyki, które odbędzie się 19-20 września 2011 r. we Wrocławiu.

Wicepremier Pawlak weźmie również udział w rozmowach polskich przedsiębiorców z sektora spożywczego z przedstawicielami szwedzkich sieci dystrybucyjnych.

dg3an03

W okresie styczeń-czerwiec 2011 r. polsko-szwedzkie obroty handlowe osiągnęły wartość ponad 3,4 mld euro. Eksport w tym czasie wyniósł ponad 1,9 mld euro, natomiast import - ponad 1,4 mld euro.

W strukturze obrotów towarowych Polski ze Szwecją najważniejszą rolę odgrywają wyroby przemysłu elektromaszynowego (ok. 52 proc. eksportu i ok. 48 proc. importu), przemysłu chemicznego oraz produkty mineralne.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ pase/

dg3an03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg3an03