Trwa ładowanie...
d26m619
d26m619
Gospodarka

MG: Znakowanie towarów będzie łatwiejsze (komunikat)

...
Share
d26m619

15.04. Warszawa - MG informuje:

Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt zmian w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej, które ułatwią znakowanie towarów. MG proponuje, aby przedsiębiorca, który wprowadza na polski rynek towar już znajdujący się w obrocie w Unii Europejskiej nie musiał zamieszczać na opakowaniu adresu polskiego dystrybutora. Przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić z tego tytułu nawet 70 mln zł rocznie. Projekt ustawy Rada Ministrów przyjęła 15 kwietnia 2014 r.

Zmiana polega na wprowadzeniu do przepisu ustawy odesłania do oznakowania producenta w rozumieniu przepisów o ogólnym bezpieczeństwie produktów. Umożliwi to dowolne oznaczenie produktu firmą przedsiębiorcy, który jest albo wytwórcą produktu albo wyznaczonym przedstawicielem wytwórcy albo importerem lub innym przedsiębiorcą w obrocie. Jego działanie musi jednak wpływać na właściwości produktu związane z jego bezpieczeństwem.

d26m619

Przedsiębiorca z Europejskiego Obszaru Gospodarczego będzie mógł oznaczyć produkt adresem jego firmy znajdującej się na tym terytorium.

Dokument zawiera także propozycję zniesienia obowiązku oznaczania towaru informacją umożliwiającą identyfikację towaru. Będzie to możliwe w przypadku, gdy jego przeznaczenie w sposób oczywisty wyniknie z istoty towaru i zapewni nabywcy świadomy wybór.

- Złagodzenie norm informacyjnych pozwoli lepiej wykorzystywać firm, co może przełożyć się na wzrost dochodów tych przedsiębiorstw - podkreśla wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d26m619

Podziel się opinią

Share
d26m619
d26m619