MI ws. polskiego pawilonu na targach ITU Telecom World 2011 (komunikat)
...
19.10. Warszawa - Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Infrastruktury informuje:
- Chcemy pokazać Polskę jako nowoczesny i innowacyjny kraj bez barier, gdzie zarówno jest tworzone dobre prawo, jak i mogą funkcjonować i rozwijać się przedsiębiorcy - powiedziała podsekretarz stanu Magdalena Gaj 19 października br. na konferencji prasowej dotyczącej prezentacji polskiego pawilonu narodowego podczas targów ITU Telecom World 2011, organizowanych w Genewie w dniach 25-28.10.2011 r.
- Z końcem ubiegłego roku postanowiliśmy w gronie przedsiębiorców, że warto pokazać Polskę na tym ogromnym wydarzeniu, gdzie spotykają się delegacje z państw z całego świata, największe firmy telekomunikacyjne, informatyczne, przedsiębiorcy prowadzący badania w zakresie rozwoju nowych technologii - dodała wiceminister.
Współorganizatorami konferencji były firmy partnerskie: Netia S.A., Telekomunikacja Polska S.A., Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, P4 Sp. z o.o., Cyfrowy Polsat S.A., Comarch S.A., OXYCOM S.A., DGT Sp. z o.o.
Polski pawilon jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Infrastruktury i polskich firm z branży technik komunikacyjnych i informacyjnych. Hasłem przewodnim pawilonu, służącym jako motto przy jego projektowaniu, jest "Komunikacja bez barier". Pawilon ma promować Polskę, służyć wymianie informacji oraz pozyskiwaniu nowych kontaktów biznesowych dla partnerów.
W trakcie spotkania podsekretarz stanu M. Gaj podkreśliła znaczenie udziału Polski w tym wydarzeniu. Polska po raz pierwszy weźmie udział w targach ITU Telecom World, będących największą tego typu imprezą na świecie. Biorą w niej udział największe firmy działające w dziedzinie technik informacyjnych i komunikacyjnych, głowy państw, przedstawiciele rządów oraz eksperci w dziedzinie telekomunikacji. Polska, uczestnicząc w targach, dołącza w ten sposób do grona liderów, promując jednocześnie polskie rozwiązania w zakresie nowoczesnych technologii.
Nietypowa forma uczestnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w tym przedsięwzięciu, polegająca na partnerstwie polskiej administracji rządowej i sektora prywatnego, ma na celu pokazanie znakomitej, wielopoziomowej kooperacji, zmierzającej do zagwarantowania jak najlepszych usług dla obywateli, w ramach rozwijającej się prężnie gospodarki cyfrowej.
Pracownia WWAA, która odpowiada za sukces polskiego pawilonu narodowego w Szanghaju, opracowała koncepcję nawiązującą do technologii "cloud computing". Nad pawilonem zawieszona będzie przestrzenna struktura imitująca chmurę. Sam pawilon będzie miał strukturę otwartą demonstrującą otwarty charakter naszego kraju.
Wszyscy partnerzy będą mieli do swojej dyspozycji ekran dotykowy. Zarówno forma prezentacji, jak i treść merytoryczna, odnosząca się bezpośrednio do nowoczesnych technologii, mają na celu ukazanie pozytywnego obrazu naszego kraju w oczach odwiedzających. Założeniem polskiej ekspozycji jest promocja polskiej gospodarki i innowacyjności w świecie, poprzez prezentację najnowszych rozwiązań prawnych i technicznych w dziedzinie telekomunikacji i nowych technologii.
ITU Telecom World 2011 składa się z 3 głównych bloków:
- Program przywództwa - stanowi wyjątkową inicjatywę skupiającą głowy państw, premierów, ministrów oraz prezesów największych spółek telekomunikacyjnych na świecie. Celem programu jest inicjacja dyskusji na temat "Budowanie konsensusu w następnej dekadzie".
- Konferencja Cyfrowych Miast - podczas konferencji burmistrzowie i prezydenci miast, a także ministrowie oraz prezesi spółek będą debatować nad wyzwaniami urbanizacji oraz innowacyjnymi rozwiązaniami jakie umożliwia stosowanie ICT.
- Pawilony narodowe - stanowią kluczowe wydarzenie podczas trwania ITU Telecom World 2011. Pawilony narodowe będą doskonałą okazją dla państw do zaprezentowania swoich technologii oraz rozwiązań telekomunikacyjnych. Równie ważną jest perspektywa zaprezentowania na forum międzynarodowym możliwości inwestycyjnych jakie oferuje Rzeczpospolita Polska.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ aja/