Trwa ładowanie...
d24ibbb

MI: wyjaśnienie ws. nalepek legalizacyjnych (komunikat)

...

Share
d24ibbb

25.10. Warszawa - Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Infrastruktury informuje:

W związku z wprowadzającymi opinię publiczną w błąd publikacjami prasowymi o rzekomych planach wprowadzenia obowiązku naklejania na tymczasowe tablice rejestracyjne dodatkowego "hologramu w kształcie koła z określoną datą ważności", Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia, że przepisy w tym zakresie funkcjonują od wielu lat. Naklejki legalizacyjne, które właściciele pojazdów umieszczają na tablicach tymczasowych, już teraz zawierają informację o dacie ważności tablic (miesiąc i rok).

Ponadto, w wyniku uchwalenia ustawy o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli, do konsultacji społecznych został skierowany projekt rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie trybu legalizacji tablic rejestracyjnych oraz warunków technicznych i wzorów znaku legalizacyjnego (zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie).

Projekt ten nie wprowadza żadnych zmian w stosunku do dotychczasowych wymagań dotyczących nalepki na tablice tymczasowe. Wprowadza natomiast postulowane przez właścicieli pojazdów zmiany i zmniejszy obciążenia administracyjne dla organów rejestrujących pojazdy.

d24ibbb

Nie będzie już trzeba demontować tablic rejestracyjnych i przynosić ich do urzędu. Organ rejestrujący będzie jedynie dokonywał adnotacji wpisując dotychczasowy indywidualny numer nalepki legalizacyjnej, wydanej dla już posiadanych tablic rejestracyjnych. Dla właścicieli oznacza to mniejsze koszty i brak uciążliwości związanej z przedłożeniem tablicy rejestracyjnej do organu rejestrującego.

Nowe rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Szczegóły: www.mi.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d24ibbb

Podziel się opinią

Share
d24ibbb
d24ibbb