Trwa ładowanie...

Mieli oszukać 10 tys. starszych osób. Prokuratura stawia zarzuty

Płocka prokuratura przedstawiła dwóm mężczyznom zarzuty zawierania oszukańczych umów. Ofiarami mogło być nawet 10 tys. osób, głównie starszych.

Share
Mieli oszukać 10 tys. starszych osób. Prokuratura stawia zarzuty
Źródło: Policja
dxo90dl

Ofiary oszustów zostały oszukane na łączną kwotę ponad 2 milionów złotych - uważa Prokuratura Okręgowa w Płocku.

Podejrzani, Maciej B. i Bartosz G., mieli pełnić kierownicze funkcje w nieuczciwych spółkach. - Z przestępczego procederu uczynili stałe źródło swoich dochodów - czytamy w komunikacie śledczych. Mężczyźni zostali warunkowo aresztowani, będą mogli wyjść warunkowo po wpłaceniu poręczeń odpowiednio na 300 i 250 tysięcy złotych.

Jak informuje prokuratura, to część szerszego śledztwa, w którym jest już 40 podejrzanych.

Przemek przez dwa lata walczył o syna w sądzie. Obejrzyj wideo:

Jak mieli działać podejrzani? Prokuratura tłumaczy, że oszuści, podszywając się pod pracowników znanych operatorów telekomunikacyjnych i energetycznych, nakłaniali ofiary do podpisywania nowych umów i zmiany dostawców. Żądali wysokich kar za wycofanie się z umowy. - Wykorzystywali niewiedzę i często sędziwy wiek oszukiwanych osób - wskazuje płocka prokuratura.

dxo90dl

Przestępczą działalność mieli prowadzić w latach 2014-2016 na terenie całego kraju w imieniu spółek Polskie Centrum Telemedyczne, Polski Prąd i Gaz (wcześniej Polska Energetyka PRO), Telekomunikacja dla Domu i New Telekom. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxo90dl

Podziel się opinią

Share
dxo90dl
dxo90dl