Trwa ładowanie...
d42ce0p

Milestone rozpoczyna badania kliniczne znieczulenia zewnątrzoponowego w USA

Warszawa, 06.03.2015 (ISBnews) - Milestone Medical Inc. rozpoczyna główne badania kliniczne systemu do wykonywania precyzyjnych i bezpiecznych znieczuleń w przestrzeń zewnątrzoponową w renomowanej klinice leczenia bólu w Stanach Zjednoczonych, podała spółka.

Share
d42ce0p

Wczoraj spółka poinformowała, że uzyskała pozwolenie Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków na prowadzenie badań klinicznych systemu do wykonywania precyzyjnych i bezpiecznych znieczuleń w przestrzeń zewnątrzoponową w USA.

"Doceniamy możliwość współpracy i wsparcie ze strony jednej z najbardziej nowoczesnych i najlepiej wyposażonych klinik, specjalizujących się w leczeniu bólu w Stanach Zjednoczonych. Centrum to zatrudnia wielu lekarzy specjalistów oraz posiada dostęp do dużej liczby pacjentów cierpiących na liczne schorzenia wymagające podania znieczulenia zewnątrzoponowego (...) Po zakończeniu badań klinicznych, planujemy przeprowadzenie analizy statystycznej badań i powrót do finalnego etapu zatwierdzenia urządzenia do obrotu przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków" - powiedział prezes Milestone Medical, Leonard Osser, cytowany w komunikacie.

Firma Milestone Medical, Inc. opracowała sterowane komputerowo, bezbolesne medyczne systemy dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz iniekcji dostawowych oparte na opatentowanej technologii firmy Milestone Scientific Inc. Opracowanie systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz systemu iniekcji dostawowych zostało zakończone. Obecnie firma oczekuje na wydanie zezwolenia na wprowadzenie na rynek obu systemów na terenie USA oraz Chin. Spółka otrzymała znak CE i pozwolenie na sprzedaż obu systemów w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d42ce0p

Podziel się opinią

Share
d42ce0p
d42ce0p