Trwa ładowanie...

Milion podpisów w obronie Lasów Państwowych

Jest już ponad milion podpisów poparcia dla referendum w sprawie Lasów Państwowych oraz powtórnej negocjacji traktatu akcesyjnego w kwestii sprzedaży ziemi obcokrajowcom - informuje "Nasz Dziennik". Według gazety, tyle podpisów udało się już posegregować, sprawdzić i przeliczyć.

Share
Milion podpisów w obronie Lasów PaństwowychŹródło: AKPA
d3nl837

Zgodnie z przyjętą przez parlament nowelizacją ustawy, Lasy Państwowe będą dzieliły się swymi przychodami z budżetem państwa. Rząd chce w tym i w przyszłym roku przejąć z kont Lasów Państwowych po 800 milionów złotych. Z tej kwoty ma przeznaczyć 650 milionów na budowę i remont dróg lokalnych.

W ocenia fachowców branży leśnej - pisze "Nasz Dziennik" - takie obciążenia negatywnie odbiją się kondycji Lasów Państwowych i zachwieją stawiany za wzorzec model. Wnioskodawcy chcą także zobowiązać rząd do renegocjacji traktatu akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce, który zacznie obowiązywać w 2016 roku.

Do złożenia wniosku w sprawie referendum potrzebne jest pół miliona podpisów. Mimo przekroczenia tej liczby akcja jest kontynuowana i ma pokazać zaangażowanie społeczeństwa w obronę polskich lasów i ziemi.

d3nl837
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nl837
d3nl837