Trwa ładowanie...
d14vtqo

Millennium DM rekomenduje "akumuluj" ABC Data i Action

18.03. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 10 marca, wydali rekomendacje "akumuluj" dla spółek ABC Data i Action. W przypadku pierwszej spółki wyznaczyli cenę...

d14vtqo
d14vtqo

18.03. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 10 marca, wydali rekomendacje "akumuluj" dla spółek ABC Data i Action. W przypadku pierwszej spółki wyznaczyli cenę docelową na 4,97 zł, a drugiej na 52,2 zł.

Raport wydano przy kursie ABC Data na poziomie 4,22 zł, a Action w wysokości 46 zł.

"Uważamy, że sektor dystrybucji IT staje się ponownie atrakcyjną inwestycją. Wskaźniki C/Z dla spółek są niskie, a obawy o przyszłe wzrosty zysków tylko częściowo uzasadnione. Często podnoszony jest argument ryzyka utraty (nietrwałości) sprzedaży zagranicznej, jednak ryzyko dotyczące sprzedaży eksportowej polega raczej na spadku dynamik wzrostu czy ewentualnego zmniejszenia marż. Ryzyka te powinny być kompensowane przez szanse na poprawę marż w Polsce, gdzie widoczna w poprzednich latach presja na ceny powinna maleć" - czytamy w raporcie.

Zdaniem analityków Millennium DM, dystrybutorzy IT będą uczestniczyć w trendzie polegającym na wzroście sprzedaży przez kanał internetowy kolejnych rodzajów towarów. Przypomnieli, że szansą jest także szersze zaangażowanie na rynkach zagranicznych.

"Wyceniamy akcje spółki Action na 52,2 zł oraz wydajemy rekomendację +akumuluj+. W przypadku akcji ABC Data sądzimy, że wprawdzie jej potencjał poprawy wyników w dłuższej perspektywie jest mniejszy, jednak wskaźnik C/Z na 2014 na poziomie 8,5 jest atrakcyjny. Wyceniamy akcje ABC Data na 4,97 zł i również dajemy rekomendację +akumuluj+" - dodali. (PAP)

jow/ osz/

d14vtqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14vtqo