Trwa ładowanie...

Minister finansów Wielkiej Brytanii rozważa dalsze sankcje na Rosję

Minister finansów Wielkiej Brytanii George Osborne ocenił, że mogą być potrzebne nowe sankcje na Rosję. Zapewnił, że Londynowi zależy na ukaraniu osób odpowiedzialnych za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad wschodnią Ukrainą.

Share
Minister finansów Wielkiej Brytanii rozważa dalsze sankcje na Rosję
Źródło: AP
d19xa7u

- Uważam, że dalsze sankcje mogą być potrzebne, a państwa europejskie, w tym Wielka Brytania, niedługo się spotkają, aby omówić tę kwestię - powiedział Osborne w wywiadzie dla telewizji Sky News.

W niedzielę szef brytyjskiego MSZ Philip Hammond zapowiadał, że Wielka Brytania będzie przekonywać pozostałe państwa UE do nałożenia na Rosję większych sankcji w związku z zestrzeleniem przez prorosyjskich bojowników malezyjskiego samolotu pasażerskiego.

Zaznaczył, że dotychczasowe informacje wyraźnie wskazują, że samolot został zestrzelony z terytoriów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów, a sam pocisk rakietowy został prawie na pewno dostarczony przez Rosję.

Samolot Malaysia Airlines, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur został zestrzelony najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze, odpaloną z terytorium znajdującego się pod kontrolą prorosyjskich bojowników w czwartek. Boeing 777 spadł w okolicach miejscowości Sniżne, na wschód od miast Szachtarsk i Torez w obwodzie donieckim.

d19xa7u

Podziel się opinią

Share
d19xa7u
d19xa7u