Trwa ładowanie...
d4cq2tp

Minister skarbu sprzeciwia się pomysłom emerytalnym PSL

Ministerstwo Skarbu obawia się, że zmniejszenie składki do OFE do 3 z ponad 7 proc. wynagrodzenia może spowolnić tempo prywatyzacji oraz rozwój naszego rynku finansowego, pisze "Parkiet".
Share
Minister skarbu sprzeciwia się pomysłom emerytalnym PSL
Źródło: Jupiterimages
d4cq2tp

W piśmie ministra Aleksandra Grada, zamieszczonym na stronach internetowych resortu pracy i polityki społecznej, przestrzega on, że propozycje Ministerstwa Pracy w sprawie zmniejszenia składki emerytalnej przekazywanej do otwartych funduszy emerytalnych, mogą mieć negatywne konsekwencje dla naszego rynku finansowego, rozwoju warszawskiej GPW oraz zamierzeń prywatyzacyjnych na ten rok.

Grad obawia się przede wszystkim tego, że zmniejszenie składki spowoduje mniejsze zaangażowanie funduszy emerytalnych w akcje. Ministra nie przekonują zapewnienia resortu pracy, że zlikwidowane zostaną dotychczasowe limity inwestycyjne i OFE będą mogły inwestować całość swoich aktywów w akcje.

Szef MSP namawia minister pracy Jolantę Fedak do kolejnych analiz i symulacji, "które jednoznacznie wskażą pozytywny wpływ pomysłu obniżenia składki na rozwój polskiej gospodarki, a w szczególności na rozwój polskich rynków finansowych".

d4cq2tp

Podziel się opinią

Share
d4cq2tp
d4cq2tp